Hoofdkantoor Booking.com in Amsterdam beklad en vernield
AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van hotelboekingssite Booking.com in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag beklad en zwaar beschadigd geraakt. De politie bevestigt berichtgeving door lokale media daarover. Tientallen ruiten en deuren zijn vernield. Ook is het pand beklad met een rode vloeistof. Volgens een politiewoordvoerder zitten er meerdere personen achter de actie. Er is nog niemand aangehouden.
Op sociale media wordt de actie opgeëist door de groep Palestine Action Amsterdam, die beelden ervan op Instagram heeft gezet. "Na een jaar van genocide en talloze jaren van apartheid, onderdrukking en etnische zuivering, heeft Booking.com nog steeds hun beleid met betrekking tot hun investeringen in de illegale koloniën op de Westelijke Jordaanoever en de bezetting van de Golanhoogten niet gewijzigd", schrijft de groep. "Het profiteert nog steeds van kolonisatie, bezetting en genocide." Eerder zat de actiegroep ook achter onder meer de bekladding van het Paleis op de Dam en het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag.
Booking.com zegt bezig te zijn de schade bij de ingang van het gebouw op te ruimen. "We zijn geschrokken van hoe we ons kantoor aantroffen vanmorgen en op dit moment heeft de veiligheid van onze werknemers onze hoogste prioriteit. We evalueren samen met de politie, die de situatie verder onderzoekt", laat een woordvoerder weten in een korte reactie.
Bij het gebouw van Booking.com in het centrum van Amsterdam zijn in het verleden vaker protestacties geweest, onder meer door pro-Palestijnse activisten, die vinden dat Booking moet stoppen met het verhuren van vakantiehuizen op de Westelijke Jordaanoever. Ook klimaatactivisten hebben in het verleden actie gevoerd bij het gebouw.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.
3 uur geleden