Hoofdkantoor Booking.com in Amsterdam beklad en vernield
AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van hotelboekingssite Booking.com in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag beklad en zwaar beschadigd geraakt. De politie bevestigt berichtgeving door lokale media daarover. Tientallen ruiten en deuren zijn vernield. Ook is het pand beklad met een rode vloeistof. Volgens een politiewoordvoerder zitten er meerdere personen achter de actie. Er is nog niemand aangehouden.
Op sociale media wordt de actie opgeëist door de groep Palestine Action Amsterdam, die beelden ervan op Instagram heeft gezet. "Na een jaar van genocide en talloze jaren van apartheid, onderdrukking en etnische zuivering, heeft Booking.com nog steeds hun beleid met betrekking tot hun investeringen in de illegale koloniën op de Westelijke Jordaanoever en de bezetting van de Golanhoogten niet gewijzigd", schrijft de groep. "Het profiteert nog steeds van kolonisatie, bezetting en genocide." Eerder zat de actiegroep ook achter onder meer de bekladding van het Paleis op de Dam en het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag.
Booking.com zegt bezig te zijn de schade bij de ingang van het gebouw op te ruimen. "We zijn geschrokken van hoe we ons kantoor aantroffen vanmorgen en op dit moment heeft de veiligheid van onze werknemers onze hoogste prioriteit. We evalueren samen met de politie, die de situatie verder onderzoekt", laat een woordvoerder weten in een korte reactie.
Bij het gebouw van Booking.com in het centrum van Amsterdam zijn in het verleden vaker protestacties geweest, onder meer door pro-Palestijnse activisten, die vinden dat Booking moet stoppen met het verhuren van vakantiehuizen op de Westelijke Jordaanoever. Ook klimaatactivisten hebben in het verleden actie gevoerd bij het gebouw.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Sjoerd Kuyper heeft de Gouden Griffel 2026 gewonnen voor zijn boek Maantje verhuist de zee. Dat heeft boekenkoepel CPNB donderdag officieel bekendgemaakt. Kuyper overleed dinsdag op 74-jarige leeftijd, maar ontving daarvoor nog de prijs in het bijzijn van zijn vrouw en uitgever. De schrijver werd op zijn ziekbed verrast met bloemen en taart door zijn kleinkinderen.
4 minuten geledenTER APEL (ANP) - Beide nachtopvanglocaties voor asielzoekers die nog niet bij Ter Apel naar binnen kunnen, waren in de nacht van woensdag op donderdag vol. Dat meldt het Rode Kruis, dat de locaties in Warffum en Zuidwolde draaiende houdt. Op beide plekken kunnen honderd personen overnachten. Bij een verdere toename moeten asielzoekers mogelijk buiten op het veldje voor Ter Apel slapen.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag een celstraf van vijftien jaar en negen maanden en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 55-jarige Dennis van E., voor de moord op zijn ongeboren kind en de fatale mishandeling van de moeder daarvan, de 32-jarige Braziliaanse Patricia Oliveira dos Santos. De zaak is bekend geworden als de 'abortusmoord'. Volgens justitie heeft Van E. gedwongen tot een geïmproviseerde abortus, met dodelijk gevolg voor moeder en kind. "Waarom? Omdat hij geen vader van een jongen wilde zijn. Daarvoor moest alles wijken", aldus het OM.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties blijven pleiten voor de medische evacuatie van gewonde of zieke kinderen uit Gaza naar Nederland. In de regio is volgens hen onvoldoende capaciteit om de Palestijnen te helpen. Het kabinet besloot vorige week niet opnieuw tot evacuatie over te gaan, maar extra te investeren in de zorg in de regio.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Instituut voor Forensische Psychiatrie en Psychologie (NIFP) adviseert om verdachte Justin B. (25) bij een eventuele veroordeling tbs met voorwaarden op te leggen. De man uit Eindhoven wordt verdacht van het oprichten en leidinggeven aan No Lives Matter (NLM), volgens justitie een terroristische organisatie die extreem geweld verheerlijkt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere rechtse partijen zijn sceptisch over de manier waarop is besloten om de licentie van Ongehoord Nederland (ON!) in te trekken. Dat brachten ze donderdag naar voren in een Kamerdebat over de hervorming van de publieke omroep. Deze maand maakte cultuurminister Rianne Letschert (D66) bekend dat zij de vergunning wil intrekken en dat voorgenomen besluit ligt momenteel bij de omroep.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Groot-Nederlandse Studenten Vereniging (GNSV) krijgt geen plek meer op de introductiemarkt van de Radboud Universiteit in Nijmegen. De universiteit heeft dat donderdag bevestigd na een bericht van Omroep Gelderland. De instelling denkt nog na over andere maatregelen tegen de nationalistische studentenclub. "We gaan ze niet meer faciliteren, we willen ze niet meer ontvangen, we willen niets met ze te maken hebben", aldus een woordvoerder van de universiteit.
5 uur geleden