Hoofdkantoor Booking.com in Amsterdam beklad en vernield
AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van hotelboekingssite Booking.com in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag beklad en zwaar beschadigd geraakt. De politie bevestigt berichtgeving door lokale media daarover. Tientallen ruiten en deuren zijn vernield. Ook is het pand beklad met een rode vloeistof. Volgens een politiewoordvoerder zitten er meerdere personen achter de actie. Er is nog niemand aangehouden.
Op sociale media wordt de actie opgeëist door de groep Palestine Action Amsterdam, die beelden ervan op Instagram heeft gezet. "Na een jaar van genocide en talloze jaren van apartheid, onderdrukking en etnische zuivering, heeft Booking.com nog steeds hun beleid met betrekking tot hun investeringen in de illegale koloniën op de Westelijke Jordaanoever en de bezetting van de Golanhoogten niet gewijzigd", schrijft de groep. "Het profiteert nog steeds van kolonisatie, bezetting en genocide." Eerder zat de actiegroep ook achter onder meer de bekladding van het Paleis op de Dam en het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag.
Booking.com zegt bezig te zijn de schade bij de ingang van het gebouw op te ruimen. "We zijn geschrokken van hoe we ons kantoor aantroffen vanmorgen en op dit moment heeft de veiligheid van onze werknemers onze hoogste prioriteit. We evalueren samen met de politie, die de situatie verder onderzoekt", laat een woordvoerder weten in een korte reactie.
Bij het gebouw van Booking.com in het centrum van Amsterdam zijn in het verleden vaker protestacties geweest, onder meer door pro-Palestijnse activisten, die vinden dat Booking moet stoppen met het verhuren van vakantiehuizen op de Westelijke Jordaanoever. Ook klimaatactivisten hebben in het verleden actie gevoerd bij het gebouw.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - De woning aan de Honingklaver in het Gelderse dorp Overasselt die vier weken gesloten is geweest op last van burgemeester Joerie Minses, wordt vrijdag weer geopend. De gemeente zegt dat er geen nieuwe feiten en omstandigheden naar voren gekomen zijn die een langere sluiting rechtvaardigen. Wel heeft de burgemeester besloten om twee maanden camerabewaking in te stellen rond de woning voor "het bevorderen van de rust en veiligheid in de omgeving".
2 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Er komt geen verder strafrechtelijk onderzoek naar de Gazaanse student van de Universiteit Maastricht die in een video suggereerde betrokken te zijn geweest bij de aanval op Israël op 7 oktober. Het Openbaar Ministerie en de politie zien geen aanleiding daartoe. Na beoordeling is de conclusie dat er geen sprake is van strafbare feiten, zoals betrokkenheid bij een aanslag, verheerlijking van terrorisme of opruiing.
51 minuten geledenARNHEM (ANP) - De politie heeft bij de ontruiming van een gekraakt pand in Arnhem donderdagavond zeventien aanhoudingen verricht. Allen zitten nog vast op verdenking van huisvredebreuk en worden vrijdag gehoord, zegt een politiewoordvoerder.
57 minuten geledenDE BILT (ANP) - In de provincies Groningen, Friesland, Drenthe, Overijssel en Utrecht hangt vrijdagochtend vroeg dichte mist. Het verkeer kan last hebben van slecht zicht. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. De waarschuwing geldt van 06.00 uur tot 09.00 uur.
3 uur geledenALMERE (ANP) - In een bedrijfsverzamelgebouw aan de Bolderweg in Almere is in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand uitgebroken. Dat maakte de Veiligheidsregio Flevoland bekend.
9 uur geledenKATWIJK (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf Eli Lilly kan voor 3 miljard dollar een medicijnfabriek gaan bouwen in Katwijk. De gemeenteraad heeft ingestemd met de vergunningaanvraag. Eli Lilly, een van de grootste farmaceuten ter wereld, wil langs het Valkenburgse Meer in Katwijk diabetes- en afslankpillen gaan produceren. In de fabriek komen zo'n vijfhonderd mensen te werken.
9 uur geledenVENLO (ANP) - De oorzaak van de brand begin augustus in het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen blijft onduidelijk. Dat is de conclusie in een rapport van de brandweer Limburg-Noord en het Landelijk team Natuurbrandonderzoek dat donderdag werd gepresenteerd.
11 uur geleden