Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofdkantoor Booking.com in Amsterdam beklad en vernield

Hoofdkantoor Booking.com in Amsterdam beklad en vernield

AMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van hotelboekingssite Booking.com in Amsterdam is in de nacht van zondag op maandag beklad en zwaar beschadigd geraakt. De politie bevestigt berichtgeving door lokale media daarover. Tientallen ruiten en deuren zijn vernield. Ook is het pand beklad met een rode vloeistof. Volgens een politiewoordvoerder zitten er meerdere personen achter de actie. Er is nog niemand aangehouden.

Op sociale media wordt de actie opgeëist door de groep Palestine Action Amsterdam, die beelden ervan op Instagram heeft gezet. "Na een jaar van genocide en talloze jaren van apartheid, onderdrukking en etnische zuivering, heeft Booking.com nog steeds hun beleid met betrekking tot hun investeringen in de illegale koloniën op de Westelijke Jordaanoever en de bezetting van de Golanhoogten niet gewijzigd", schrijft de groep. "Het profiteert nog steeds van kolonisatie, bezetting en genocide." Eerder zat de actiegroep ook achter onder meer de bekladding van het Paleis op de Dam en het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag.

Booking.com zegt bezig te zijn de schade bij de ingang van het gebouw op te ruimen. "We zijn geschrokken van hoe we ons kantoor aantroffen vanmorgen en op dit moment heeft de veiligheid van onze werknemers onze hoogste prioriteit. We evalueren samen met de politie, die de situatie verder onderzoekt", laat een woordvoerder weten in een korte reactie.

Bij het gebouw van Booking.com in het centrum van Amsterdam zijn in het verleden vaker protestacties geweest, onder meer door pro-Palestijnse activisten, die vinden dat Booking moet stoppen met het verhuren van vakantiehuizen op de Westelijke Jordaanoever. Ook klimaatactivisten hebben in het verleden actie gevoerd bij het gebouw.

Meer uit Binnenland

Familie Hajar blij met aanhouding verdachte, ook in diepe rouw

AMSTERDAM (ANP) - De familie van de in Amsterdam gedode Hajar (29) is "natuurlijk heel blij" dat de politie een verdachte heeft aangehouden, laat Namens de Familie weten. Tegelijkertijd zijn zij ook "in diepe rouw over het verlies van hun dochter, zus, familielid".

9 minuten geleden
Storing Calandbrug opgelost, weer open voor verkeer

ROZENBURG (ANP) - De storing bij de Calandbrug is verholpen, meldt Rijkswaterstaat. De voormalige spoorbrug kampte eerder sinds maandagmiddag met een storing, maar die is door beheerder ProRail dinsdagavond opgelost. Zowel het wegverkeer als de scheepvaart kan weer gebruikmaken van de brug.

36 minuten geleden
Verdachte aangehouden in zaak overleden Amsterdamse vrouw Hajar

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in de zaak van de overleden 29-jarige Hajar uit Amsterdam, meldt het Amsterdamse OM namens de driehoek. Het gaat om een 23-jarige man van Somalische komaf, zonder vaste woon- of verblijfplaats. Hij verblijft sinds zijn 6e in Nederland.

1 uur geleden
OVV onderzoekt dodelijk ongeluk bij tankbedrijf Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) onderzoekt de explosie bij Gunvor Energy aan de Moezelweg in Rotterdam-Europoort op donderdag 13 augustus dit jaar. Het ongeluk bij het bedrijf voor raffinage en opslag van olieproducten kostte iemand het leven en er raakten vijf mensen gewond.

2 uur geleden
Weer drones boven Eemshavengebied in Groningen

EEMSHAVEN (ANP) - Ook dit weekend heeft de politie meldingen binnengekregen van droneactiviteiten boven het Eemshavengebied. De afgelopen twee weken werden er al meermaals onbekende drones bij de Groningse haven gezien. Volgens de politie is nog onduidelijk waar de drones vandaan komen.

5 uur geleden
Zeven jaar cel voor moeder voor doodslag op haar baby

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 34-jarige Faristha S. veroordeeld tot zeven jaar gevangenisstraf voor doodslag op haar tien maanden oude zoontje. Volgens de rechtbank is bewezen dat de vrouw de baby op 14 april 2023 in een woning in Voorschoten ernstig hersenletsel heeft toegebracht door heftig geweld op hem toe te passen. Het kind overleed enkele weken later in een ziekenhuis. S. ontkent.

5 uur geleden
Gerard Joling stopt als lid van de Toppers

AALSMEER (ANP) - Gerard Joling stopt na ruim twee decennia als lid van gelegenheidsformatie De Toppers. In een video op Instagram deelt hij dinsdag dat hij zich de komende tijd gaat richten op zijn tv-werkzaamheden en op zijn eigen concerten.

5 uur geleden