Hoofdingang golftoernooi KLM Open weer vrij bij actie XR
BADHOEVEDORP (ANP) - De hoofdingang van het KLM Open in Badhoevedorp is weer vrij, nadat activisten van Extinction Rebellion (XR) die zondagochtend urenlang hadden geblokkeerd. Volgens een woordvoerster van de gemeente Haarlemmermeer betekent dit dat mensen weer gewoon naar binnen kunnen.
De vierde en laatste ronde op het belangrijkste golftoernooi heeft vertraging opgelopen als gevolg van de actie. De eerste golfers, uit de lagere regionen van het klassement na drie dagen, waren al om 07.00 uur aan hun slotronde begonnen. Maar daarna moest de organisatie een pauze inlassen, omdat golfers het terrein niet konden bereiken. Dat is inmiddels opgelost waardoor het toernooi vanaf 10.17 uur verder kon.
De demonstranten zetten hun actie op een andere plaats voort, liet XR weten in een verklaring. "De blokkade bij de hoofdingang is opgeheven en ons protest wordt voortgezet met een demonstratie bij een nieuw gemaakte ingang. Wij protesteren tegen de fossiele sponsoring van sport. Met sponsors als KLM, Tata, Schiphol en Audi werkt het KLM Open mee aan sportswashing", aldus de activisten.
De politie is aanwezig bij de demonstratie, maar heeft niet ingegrepen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
23 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
23 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
23 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
23 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
1 dag geleden