Hoofdaanklager noemt afzettingsproces in Senaat oneerlijk
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De hoofdaanklager in het afzettingsproces tegen de Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de regels voor het proces gaan leiden tot een oneerlijke zaak. Het proces in de Senaat begint dinsdag.
Adam Schiff is niet te spreken over de periode die de aanklagers en de advocaten van Trump hebben gekregen voor hun openingsverklaringen. De juridische teams krijgen daar 24 uur voor, verdeeld over maximaal twee dagen. "Wij hebben veel bewijs in de zaak. Deze regel betekent dat de zittingen tot diep in de nacht gaan duren."
"De Amerikanen willen heel graag geloven dat de Senaat zowel de president als het Huis van Afgevaardigden een eerlijk proces geeft", aldus hoofdaanklager Adam Schiff dinsdag. "We gaan vandaag de senatoren vragen om de eed die ze hebben afgelegd om onpartijdig recht te spreken na te leven."
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker achttien. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
54 minuten geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
1 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
2 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De reparatie van de schade aan de lanceerbasis van het ruimtevaartbedrijf Blue Origin door de ontplofte raket zal volgens NASA-topman Jared Isaacman waarschijnlijk lange tijd gaan duren. Mogelijk is de raketbasis pas in 2028 weer volledig hersteld, aldus Isaacman in een interview met zakenzender CNBC.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij zware aanvallen op verschillende delen van Oekraïne zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker negen mensen om het leven gekomen. Tientallen anderen raakten gewond. Onder meer hoofdstad Kyiv werd getroffen door een reeks luchtaanvallen. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van ingestorte gebouwen.
6 uur geleden