Hoofdaanklager noemt afzettingsproces in Senaat oneerlijk
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De hoofdaanklager in het afzettingsproces tegen de Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de regels voor het proces gaan leiden tot een oneerlijke zaak. Het proces in de Senaat begint dinsdag.
Adam Schiff is niet te spreken over de periode die de aanklagers en de advocaten van Trump hebben gekregen voor hun openingsverklaringen. De juridische teams krijgen daar 24 uur voor, verdeeld over maximaal twee dagen. "Wij hebben veel bewijs in de zaak. Deze regel betekent dat de zittingen tot diep in de nacht gaan duren."
"De Amerikanen willen heel graag geloven dat de Senaat zowel de president als het Huis van Afgevaardigden een eerlijk proces geeft", aldus hoofdaanklager Adam Schiff dinsdag. "We gaan vandaag de senatoren vragen om de eed die ze hebben afgelegd om onpartijdig recht te spreken na te leven."
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - Bij de zware aardbeving voor de kust van het Zuid-Filipijnse eiland Mindanao zijn zeker drie doden gevallen. Ook maakt de politie melding van vier gewonden. Eerder werd al duidelijk dat meerdere gebouwen op het eiland zijn ingestort, maar details zijn nog schaars.
1 uur geledenLIMA (ANP) - De kandidaten voor het presidentschap van Peru gaan nek-aan-nek. Waar bij de recentste telling de conservatieve Keiko Fujimori was uitgelopen op haar rivaal Roberto Sánchez, is het in de nieuwste peiling weer het linkse congreslid dat voorligt: 50,3 procent tegenover 49,7 procent.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Israël heeft maandagochtend vroeg luchtaanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het westen en midden van Iran, meldt het Israëlische leger. Iraanse staatsmedia melden dat er explosies zijn gehoord in Teheran, Tabriz en Isfahan.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Justitie, Gérald Darmanin, heeft openbaar aanklagers opgedragen om 70.000 aangiften "die met kinderen te maken hebben" met spoed te onderzoeken. Het Franse justitiesysteem heeft hier tot 14 juli, een nationale feestdag, de tijd voor gekregen. Darmanin neemt die stap na de moord op de 11-jarige Lyhanna.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
5 uur geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
5 uur geleden