Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

"Je vertrekt van een luchthaven waar je zelf niet aanwezig bent", zegt Bult. "Je hebt niet je vaste crew daar en dan mis je de systemen en de mensen om het te doen. Dus we hebben heel veel handwerk moeten doen, zoals de paspoortcontrole en het controleren van de lijsten. Dat heeft veel tijd in beslag genomen. Maar de operatie zelf is heel goed gegaan. Zo konden we snel tanken en hebben de piloten onderweg geen gevaarlijke situaties gezien."

Het was volgens Bult geen probleem personeel te vinden voor deze vlucht, de bemanning meldde zich vrijwillig aan. "We hebben goed uitgelegd hoe de situatie was en de route aangepast." Of de bemanning erg gespannen was tijdens de vlucht, weet hij niet. "Vliegers zijn over het algemeen heel rustig. En we hebben een gedegen risicoanalyse gemaakt." Bult roemt de inzet van alle medewerkers die de vlucht mogelijk hebben gemaakt. "Er is zo ongelofelijk hard gewerkt om dit op korte termijn te regelen."

Het is nog niet bekend wanneer KLM weer naar andere landen in de regio vliegt en ook niet of er nieuwe toestellen gestrande passagiers ophalen. Woensdag landde er ook een vliegtuig van Emirates uit Dubai op Schiphol. Bult zei niet te weten waarom deze vlucht wel kon doorgaan. "Het is oorlog, de situatie is heel onvoorspelbaar. En je moet ook een luchthaven hebben die open is, die is al die tijd dicht geweest." KLM vindt het op dit moment nog niet veilig genoeg om naar de Verenigde Arabische Emiraten te vliegen.

Meer uit Binnenland

Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

12 minuten geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

2 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

3 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

9 uur geleden
Nederland ligt niet op schema met invoering EU-grenssysteem

DEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."

15 uur geleden
Politiemedewerkers uit hele land zochten informatie over Lisa

DEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.

21 uur geleden
KLM vliegt naar Midden-Oosten om gestrande reizigers op te halen

DEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.

21 uur geleden