Hoofd verboden moslimorganisatie moet Duitsland verlaten
FRANKFURT (ANP/RTR) - Het Iraanse hoofd van een verboden islamitische organisatie moet Duitsland verlaten. De autoriteiten in Hamburg zeggen dat Mohammad Hadi Mofatteh tot 11 september de tijd heeft om te vertrekken. Als Mofatteh daar geen gehoor aan geeft, zal hij het land worden uitgezet.
Mofatteh stond aan het hoofd van het islamitische centrum IZH en vertegenwoordigde de Iraanse leider Ali Khamenei, concludeerde een Duitse veiligheidsdienst. Het IZH zou een extremistische en totalitaire ideologie uitdragen en is daarom vorige maand verboden. De website van de organisatie en gerelateerde accounts op sociale media zijn offline gehaald.
Iran reageerde destijds verontwaardigd en ontbood de Duitse ambassadeur. Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken noemde het verbod strijdig met de vrijheid van meningsuiting en een voorbeeld van islamofobie.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
56 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
4 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
5 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
10 uur geleden