Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofd van E.T. verkocht voor 635.000 dollar

Hoofd van E.T. verkocht voor 635.000 dollar

LOS ANGELES (ANP) - Het mechanische hoofd van de alien E.T. uit de gelijknamige film van Steven Spielberg heeft op een veiling 635.000 dollar (ruim 581.000 euro) opgebracht. Dat heeft veilinghuis Julien's Auctions vrijdag bekendgemaakt. Het hoofd van het iconische buitenaardse wezen was een van de topstukken in de veiling van allemaal beroemde attributen uit de filmgeschiedenis.

De nieuwe eigenaar krijgt een hoofd waarvan de neusgaten kunnen openen en sluiten. Ook kunnen de ogen, lippen, wenkbrauwen en tong bewegen. Het model is ontworpen door Carlo Rambaldi die het hoofd uit zijn privécollectie aanbood voor de veiling. Verwacht werd dat het hoofd 800.000 tot wel 1 miljoen dollar zou opbrengen (741.000 tot 926.000 euro).

Een ander topstuk dat vrijdag onder de hamer ging was een zwaard dat Arnold Schwarzenegger gebruikte in de film Conan The Destroyer uit de jaren tachtig. Het wapen ging voor 45.500 dollar van de hand. Ook werd de machete verkocht die Harrison Ford hanteerde in Indiana Jones and The Temple of Doom uit 1984. Het kapmes bracht bij de veiling 65.000 dollar op.

Een nepmachinegeweer waar Bruce Willis mee rondliep in de eerste Die Hard-film, wisselde voor 19.000 dollar van eigenaar. De veiling gaat in het weekend nog door. Een van de grote stukken die nog onder de hamer moet, zijn het T-shirt, de peignoir en de zonnebril die Jeff Bridges als The Dude droeg in The Big Lebowski van de broers Joel en Ethan Coen. De outfit van The Dude wordt zaterdag geveild.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

2 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

2 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

3 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

4 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

4 uur geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

5 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

5 uur geleden