Hoofd UNRWA roept lidstaten VN op om organisatie te verdedigen
NEW YORK (ANP/RTR) - Het hoofd van UNRWA, Philippe Lazzarini, roept de lidstaten van de Verenigde Naties op te voorkomen dat er een verbod komt op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen. Israël heeft de samenwerking met de organisatie stopgezet.
Het Israëlische verbod op de UNRWA kan volgens Lazzarini leiden tot een "ineenstorting" van de internationale humanitaire operatie in de Gazastrook, wat "miljoenen Palestijnen in chaos stort".
Israël stelt dat de VN-organisatie is geïnfiltreerd door Hamas en dat de VN niets heeft gedaan om dat recht te zetten. Het land wil de humanitaire hulpverlening voor de Gazastrook via andere partijen regelen.
De Britse VN-ambassadeur heeft verklaard dat de beschuldigingen tegen UNRWA-medewerkers al zijn onderzocht. "Er is geen rechtvaardiging om de banden te verbreken."
Meer uit Buitenland
HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.
21 minuten geledenHELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.
1 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De Verenigde Staten zien enige beweging bij Iran in de onderhandelingen over vrede, heeft minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio gezegd bij een bijeenkomst van de buitenlandministers van de NAVO in Zweden. Op welke vlakken Iran bereid is tot concessies, zei hij er niet bij.
1 uur geledenLOEHANSK (ANP/AFP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op de door Rusland bezette regio Loehansk zijn vier doden en 35 gewonden gevallen, meldt het Russische staatspersbureau RIA. Volgens hulpdiensten stortte een huis voor 86 minderjarige studenten in door de nachtelijke aanval.
2 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - Het aantal Amerikaanse militairen in Polen zal ongeveer gelijk blijven aan hoe het was, heeft de Poolse minister van Buitenlandse Zaken gezegd voorafgaand aan een bijeenkomst van de NAVO-ministers van Buitenlandse Zaken in Zweden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie onderzoekt of de voormalige prins Andrew betrokken is geweest bij meerdere zedenmisdrijven. Rechercheurs zijn volgens Britse media, waaronder Sky News, onder meer op zoek naar een vrouw die beweert dat ze naar het huis van de tweede zoon van koningin Elizabeth in Windsor zou zijn gebracht "voor seksuele doeleinden". Ook andere mogelijke slachtoffers worden opgeroepen zich te melden.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Bij vechtpartijen in het centrum van Parijs, veroorzaakt door voetbalsupporters uit Nice, zijn volgens de politie zes mensen gewond geraakt onder wie een ernstig. De politie heeft 65 mensen gearresteerd in de nacht van donderdag op vrijdag bij de geweldplegingen niet ver van het Gare de l'Est.
3 uur geleden