Hoofd UNRWA roept lidstaten VN op om organisatie te verdedigen
NEW YORK (ANP/RTR) - Het hoofd van UNRWA, Philippe Lazzarini, roept de lidstaten van de Verenigde Naties op te voorkomen dat er een verbod komt op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen. Israël heeft de samenwerking met de organisatie stopgezet.
Het Israëlische verbod op de UNRWA kan volgens Lazzarini leiden tot een "ineenstorting" van de internationale humanitaire operatie in de Gazastrook, wat "miljoenen Palestijnen in chaos stort".
Israël stelt dat de VN-organisatie is geïnfiltreerd door Hamas en dat de VN niets heeft gedaan om dat recht te zetten. Het land wil de humanitaire hulpverlening voor de Gazastrook via andere partijen regelen.
De Britse VN-ambassadeur heeft verklaard dat de beschuldigingen tegen UNRWA-medewerkers al zijn onderzocht. "Er is geen rechtvaardiging om de banden te verbreken."
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - De hoofdaanklager van het Internationaal Strafhof (ICC), Karim Khan, is officieel geschorst vanwege beschuldigingen van seksueel wangedrag. Een toezichthoudend orgaan van het ICC, bestaande uit 21 leden, heeft maandag laten weten dat de schorsing per direct ingaat.
33 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
7 uur geleden