Hoofd Servisch orthodoxe kerk overleden door corona
BELGRADO (ANP/RTR) - Het hoofd van de Servische orthodoxe kerk is overleden door besmetting met het coronavirus. De Servische president Aleksandar Vucic maakte het overlijden van patriarch Irinej vrijdag bekend.
Bij de 90-jarige patriarch werd op 4 november een coronabesmetting vastgesteld. Hij verbleef sindsdien in een militair ziekenhuis in Belgrado. "Het was een eer om u te kennen. Mensen als u gaan nooit weg", aldus Vucic in een verklaring.
Het is de tweede leider van de kerk die aan de gevolgen van het virus is bezweken. Eind vorige maand overleed ook het hoofd van de Servische orthodoxe kerk in Montenegro, de 82-jarige Amfilohije Radovic.
Besmettingen
Irinej testte positief nadat hij de uitvaart van Radovic in Montenegro had bijgewoond. Zijn conditie verslechterde afgelopen dinsdag nadat hij aan de beademing was gelegd.
Irinej, die oorspronkelijk Miroslav Gavrilović heet, trad in 2010 aan als de 45e patriarch van de Servisch orthodoxe kerk. De kerk telt ongeveer 12 miljoen gelovigen, voornamelijk in Servië, Montenegro en Bosnië.
In Servië met ruim 7 miljoen inwoners zijn tot nu toe meer dan 104.000 coronabesmettingen vastgesteld terwijl 1110 mensen er aan bezweken.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft zijn leger geïnstrueerd om met "volle kracht" op te treden tegen dreigingen die uitgaan van Libanon, ondanks het daar geldende staakt-het-vuren, en huizen met de grond gelijk te maken die door Hezbollah worden gebruikt. Dat heeft de Israëlische minister van Defensie Israel Katz verklaard.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Twee Oekraïense politieagenten zijn geschorst nadat er online een video was verschenen waarop te zien is hoe zij vluchten van de plek van een schietpartij in Kyiv, meldt minister Igor Klymenko van Binnenlandse Zaken. Bij de schietpartij kwamen zes mensen om.
1 uur geledenSOFIA (ANP/AFP/RTR) - De Bulgaarse oud-president Rumen Radev gaat aan de leiding bij de Bulgaarse verkiezingen, blijkt uit exitpolls. Het lijkt erop dat hij ongeveer 38 procent van de stemmen heeft behaald. De pro-Russische Radev was favoriet onder de stemmers, mede dankzij zijn belofte om corruptie in het land aan te pakken.
2 uur geledenSHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
7 uur geleden