Hoofd Secret Service biedt Trump excuses aan om aanslag
WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse Secret Service, Kimberly Cheatle, heeft haar excuses aangeboden aan oud-president Donald Trump na de mislukte moordaanslag op hem tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Pennsylvania. Dit zei Cheatle tijdens haar ondervraging in het Huis van Afgevaardigden door de commissie die toezicht houdt op de geheime dienst.
De Secret Service ligt onder vuur omdat de dienst de aanslag niet wist te voorkomen. Een van de belangrijkste taken van de Secret Service is de beveiliging van vooraanstaande politici. Cheatle zei dat de dienst gefaald had en dat zij daarvoor de verantwoordelijkheid draagt. Ze zei ook dat ze na de aanslag met Trump heeft gesproken.
"Heeft u hem persoonlijk uw excuses aangeboden omdat u president Trump bijna heeft laten omkomen?" wilde de Republikeinse afgevaardigde Lauren Boebert van Cheatle weten. Toen die bevestigend antwoordde, zei Boebert: "Dat waardeer ik, dat u erkent dat dit uw falen was."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft aangekondigd zijn vergeldingsaanvallen uit te breiden. "De komende dagen krijgt de vijand te maken met intensievere en grootschaligere aanvallen", meldde de staatstelevisie, verwijzend naar het Khatam al-Anbiya centraal hoofdkwartier, dat in oorlogstijd het operationele commando over de Iraanse strijdkrachten voert.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het zou momenteel zonde van de tijd zijn om te overwegen Amerikaanse grondtroepen naar Iran te sturen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen NBC News. Hij reageerde daarmee op een waarschuwing van de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi dat een dergelijke stap een ramp zou betekenen voor indringers.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Meldingen van hevige aanvallen kwamen vrijdag uit de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël had aangekondigd "infrastructuur van het regime" aan te vallen in "een nieuwe fase" van de oorlog.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft contact gezocht met de Verenigde Staten om een akkoord te sluiten. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump donderdag op een bijeenkomst met het voetbalteam Inter Miami in het Witte Huis. Trump zei dat zijn reactie was: "Jullie zijn een beetje laat."
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Ook het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een resolutie verworpen om de macht van president Donald Trump te beperken om oorlog te voeren tegen Iran. De Senaat deed dat woensdag al.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De spanningen in het Midden-Oosten hebben directe gevolgen voor de veiligheid in de Europese Unie, waarschuwde politiedienst Europol tegen het Spaanse persbureau EFE. Zo is er een verhoogd risico op terrorisme, georganiseerde misdaad, extremisme en cyberaanvallen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De NAVO heeft de ballistische raketverdediging versterkt nu Iran zijn aanvallen in het Midden-Oosten opvoert, meldt woordvoerder kolonel Martin O'Donnell. Een raket was woensdag op weg naar Turkije, een NAVO-lidstaat, voordat deze werd neergehaald.
11 uur geleden