Hoofd Secret Service: agenten zagen schutter Trump niet op dak
WASHINGTON (ANP/AFP) - Agenten van de Secret Service hebben de man die eerder deze maand bij een campagne het vuur opende op Donald Trump niet gezien op het dak. Dat heeft het waarnemend hoofd van de beveiligingsdienst gezegd tegen de Amerikaanse Senaat. De lokale politie had hem wel in de gaten.
"Voor zover ik nu weet hadden de counterscherpschutters noch de leden van het beveiligingsteam van de voormalige president informatie dat er een man met een vuurwapen op het dak van AGR lag", zei Ronald Rowe. AGR is het bedrijf waar de schutter Thomas Matthew Crooks op het dak lag. Agenten merkten hem pas op toen hij had geschoten.
Volgens Rowe wist de Secret Service dat de lokale politie bezig was met iemand die zich aan de rechterkant van Trump bevond, maar waren de details voor de agenten onbekend. "Niets over een man op het dak, niets over een man met een vuurwapen." Dat het dak niet beveiligd was, "kan ik niet verdedigen", zei hij. Rowe zei zich daarvoor te schamen.
Beklimming
Maandag verklaarde FBI-agent Kevin Rojek dat een politieman had geprobeerd het dak van AGR op te klimmen. Die moest vervolgens wegduiken toen Crooks zijn wapen op haar of hem richtte. Zo'n 25 tot 30 seconden later opende Crooks het vuur op Trump. Iets meer dan 15 seconden na het eerste schot werd hij zelf doodgeschoten. In de tussentijd had Crooks acht kogels afgevuurd en was Trump lichtgewond geraakt aan zijn oor. In het publiek vielen een dode en twee gewonden.
Volgens Rowe ging het mis met de communicatie tussen de lokale politie en de Secret Service. Die problemen leidden volgens hem tot "falen op meerdere niveaus".
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
26 minuten geledenCOTONOU (ANP/AFP) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen.Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Het gevaar van de bosbranden in het zuidoosten van Australië is volgens de autoriteiten afgenomen. De brandweer liet weten dat de bosbranden niet langer een gevaar zijn voor bewoners.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin verwelkomt een nieuwe 'nationale veiligheidsstrategie' van de Amerikaanse regering. Die werd afgelopen week gepresenteerd om het buitenlandbeleid op af te stemmen. Rusland wordt er niet meer in genoemd als directe dreiging en dat is volgens het Kremlin een positieve stap.
2 uur geledenARPORA (ANP/AFP/DPA) - Zeker 25 mensen zijn in de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen bij een brand in een populaire nachtclub in Arpora in de zuidwestelijke Indiase deelstaat Goa. Dat maakten de regionale autoriteiten zondagochtend plaatselijke tijd bekend.
4 uur geledenTOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
10 uur geleden