Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofd Secret Service: agenten zagen schutter Trump niet op dak

Hoofd Secret Service: agenten zagen schutter Trump niet op dak

WASHINGTON (ANP/AFP) - Agenten van de Secret Service hebben de man die eerder deze maand bij een campagne het vuur opende op Donald Trump niet gezien op het dak. Dat heeft het waarnemend hoofd van de beveiligingsdienst gezegd tegen de Amerikaanse Senaat. De lokale politie had hem wel in de gaten.

"Voor zover ik nu weet hadden de counterscherpschutters noch de leden van het beveiligingsteam van de voormalige president informatie dat er een man met een vuurwapen op het dak van AGR lag", zei Ronald Rowe. AGR is het bedrijf waar de schutter Thomas Matthew Crooks op het dak lag. Agenten merkten hem pas op toen hij had geschoten.

Volgens Rowe wist de Secret Service dat de lokale politie bezig was met iemand die zich aan de rechterkant van Trump bevond, maar waren de details voor de agenten onbekend. "Niets over een man op het dak, niets over een man met een vuurwapen." Dat het dak niet beveiligd was, "kan ik niet verdedigen", zei hij. Rowe zei zich daarvoor te schamen.

Beklimming

Maandag verklaarde FBI-agent Kevin Rojek dat een politieman had geprobeerd het dak van AGR op te klimmen. Die moest vervolgens wegduiken toen Crooks zijn wapen op haar of hem richtte. Zo'n 25 tot 30 seconden later opende Crooks het vuur op Trump. Iets meer dan 15 seconden na het eerste schot werd hij zelf doodgeschoten. In de tussentijd had Crooks acht kogels afgevuurd en was Trump lichtgewond geraakt aan zijn oor. In het publiek vielen een dode en twee gewonden.

Volgens Rowe ging het mis met de communicatie tussen de lokale politie en de Secret Service. Die problemen leidden volgens hem tot "falen op meerdere niveaus".

Meer uit Buitenland

VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

8 minuten geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

12 minuten geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

15 minuten geleden
Ook Zwitserland wil herbewapenen en dat betalen uit hogere btw

BERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.

1 uur geleden
Buitenlandminister VS: we komen er wel uit, in de NAVO

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.

1 uur geleden
Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

1 uur geleden
Burgemeester Boedapest aangeklaagd voor organiseren pridemars

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

3 uur geleden