Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofd Secret Service: agenten zagen schutter Trump niet op dak

Hoofd Secret Service: agenten zagen schutter Trump niet op dak

WASHINGTON (ANP/AFP) - Agenten van de Secret Service hebben de man die eerder deze maand bij een campagne het vuur opende op Donald Trump niet gezien op het dak. Dat heeft het waarnemend hoofd van de beveiligingsdienst gezegd tegen de Amerikaanse Senaat. De lokale politie had hem wel in de gaten.

"Voor zover ik nu weet hadden de counterscherpschutters noch de leden van het beveiligingsteam van de voormalige president informatie dat er een man met een vuurwapen op het dak van AGR lag", zei Ronald Rowe. AGR is het bedrijf waar de schutter Thomas Matthew Crooks op het dak lag. Agenten merkten hem pas op toen hij had geschoten.

Volgens Rowe wist de Secret Service dat de lokale politie bezig was met iemand die zich aan de rechterkant van Trump bevond, maar waren de details voor de agenten onbekend. "Niets over een man op het dak, niets over een man met een vuurwapen." Dat het dak niet beveiligd was, "kan ik niet verdedigen", zei hij. Rowe zei zich daarvoor te schamen.

Beklimming

Maandag verklaarde FBI-agent Kevin Rojek dat een politieman had geprobeerd het dak van AGR op te klimmen. Die moest vervolgens wegduiken toen Crooks zijn wapen op haar of hem richtte. Zo'n 25 tot 30 seconden later opende Crooks het vuur op Trump. Iets meer dan 15 seconden na het eerste schot werd hij zelf doodgeschoten. In de tussentijd had Crooks acht kogels afgevuurd en was Trump lichtgewond geraakt aan zijn oor. In het publiek vielen een dode en twee gewonden.

Volgens Rowe ging het mis met de communicatie tussen de lokale politie en de Secret Service. Die problemen leidden volgens hem tot "falen op meerdere niveaus".

Meer uit Buitenland

Dodental raketinslag school Iran loopt op tot boven de 100

MINAB (ANP/AFP) - Het aantal kinderen dat is omgekomen bij een raketinslag in het zuiden van Iran, die een school trof, is opgelopen tot zeker 108, meldt de Iraanse Rode Halve Maan. Het getroffen gebouw was een basisschool voor meisjes, waar op dat moment naar verluidt 170 kinderen aanwezig waren.

2 uur geleden
Dode en meerdere gewonden op luchthaven Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/DPA) - Iraanse vergeldingsaanvallen hebben minstens één persoon het leven gekost in de Verenigde Arabische Emiraten. Bij een "incident" op Zayed International Airport in hoofdstad Abu Dhabi is minstens één persoon omgekomen en zijn zeven mensen gewond geraakt, zo meldden functionarissen.

2 uur geleden
Stoffelijke resten El Mencho overgedragen aan familie

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse Openbaar Ministerie heeft de stoffelijke resten van de gedode drugsbaas Nemesio Oseguera, alias El Mencho, overgedragen aan zijn familie. Dat meldt de krant El País.

2 uur geleden
Dubai luchthaven beschadigd, vier gewonden bij 'incident'

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De luchthaven van Dubai is zaterdag beschadigd geraakt bij een "incident", meldt Dubai Airports in een verklaring op X na golven van Iraanse raketaanvallen. Bij het incident raakten vier medewerkers gewond.

3 uur geleden
Dode en gewonden door Iraanse aanval op Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Bij een Iraanse raketaanval op de Israëlische stad Tel Aviv is zeker één dode gevallen, melden Israëlische hulpdiensten. Ook zouden minstens 20 mensen gewond zijn geraakt.

4 uur geleden
Trump meldt dood Iraanse leider Khamenei

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de dood van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei via Truth Social bevestigd.

5 uur geleden
Explosies te horen in delen van Israël, ook in Tel Aviv

TEL AVIV (ANP/AFP) - In verschillende delen van Israël waren zaterdagavond meerdere explosies te horen, nadat het Israëlische leger meldde dat Iran een nieuwe reeks raketten had gelanceerd.

5 uur geleden