Hoofd regeringspartij Zuid-Korea tegen noodtoestand
SEOUL (ANP) - Het hoofd van de partij van de Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft zich uitgesproken tegen het uitroepen van de militaire noodtoestand in zijn land. Han Dong-hoon van de PPP noemde het gebruik van die noodmaatregel "een fout" en zei dat hij die samen met het volk zal "blokkeren", bericht het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap.
President Yoon riep de noodtoestand dinsdag uit. Hij zei dat de oppositie het land in chaos stort en haalde uit naar "pro-Noord-Koreaanse antistaatskrachten". De activiteiten van politieke partijen werden verboden en de toegang tot het parlement afgesloten. Volgens Yonhap zijn bewakers en agenten neergezet bij de poorten van de Nationale Vergadering. Mensen mogen alleen naar binnen na een identiteitscontrole.
Na het uitroepen van de noodtoestand verzamelden zich tientallen burgers bij het parlementsgebouw. Dat leidde tot aanvaringen met de politie.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
7 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
7 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.
10 uur geleden