
Hoofd reddingsoperatie onderzeeboot: gebonk mogelijk oceaanruis
BOSTON (ANP) - Mogelijk waren de kloppende geluiden waarvan eerder sprake was in de zoektocht naar de vermiste duikboot, gewoon achtergrondruis van de oceaan. Dat heeft John Mauger van de Amerikaanse kustwacht en hoofd van de reddingsoperatie gezegd tegen Sky News. Die geluiden werden als een teken gezien dat de bemanning van de zondag verdwenen onderzeeër Titan nog in leven zou kunnen zijn.
Desondanks gaat de zoekactie voort en zegt Mauger optimistisch te blijven. "Hoewel we ons bewust zijn van de tijdsdruk, gaat het op basis van alle informatie die we nu hebben nog steeds om een actieve reddingsoperatie." Op dit moment wordt op de bodem van de oceaan met onbemande onderzeeërs naar Titan gezocht.
Meer uit Buitenland
SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is door het hooggerechtshof in Brasília veroordeeld tot 27 jaar en 3 maanden gevangenisstraf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.
9 uur geleden