Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofd productontwikkeling keer terug bij Facebook

Hoofd productontwikkeling keer terug bij Facebook

MENLO PARK (ANP) - Chris Cox, die meer dan tien jaar lang een van de vooraanstaandste bestuurders was van Facebook, keert terug bij het bedrijf. Hij zal bij Facebook zijn oude rol als hoofd productontwikkeling weer oppakken, meldde de tech-onderneming.

Volgens Cox zijn Facebook en de producten van het socialemediabedrijf nog nooit zo relevant geweest voor de toekomst als nu, zo schreef hij in een blog. "Het is de plek die ik het beste ken en het is de plek die ik heb helpen bouwen. Het beste voor mij nu is om mijn mouwen op te rollen en te helpen."

Cox hield toezicht op alle apps van Facebook toen hij in maart vorig jaar zijn vertrek aankondigde. Hij zou het niet eens zijn geweest met de beslissing van Facebook om agressiever in te zetten op het versleutelen van berichtgeving. Zijn vertrek destijds was een klap in het gezicht voor topman en vriend Mark Zuckerberg. Hun families zijn jarenlang samen op vakantie geweest.

Belangrijk moment

De terugkeer van Cox komt voor Facebook op een belangrijk moment. Het bedrijf bereidt zich voor op de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2020. De verkiezingen van 2016 deden Facebook pijn toen bleek dat de Russen het sociale medium hadden gebruikt om de Amerikaanse verkiezingen te beïnvloeden. Volgens Cox is de wereld de afgelopen maand chaotischer en instabieler geworden. "Dat maakt me alleen maar vastberadener om te helpen", zo schreef hij.

Sinds het vertrek van Cox combineerde Zuckerberg zijn leidinggevende rol met die van baas van de ontwikkeldivisie. Critici meenden dat Zuckerberg daarmee te veel macht en invloed zou hebben.

Met het oog op de Amerikaanse verkiezingen later dit jaar kondigde Facebook eerder al aan advertenties te verbieden van staat-gecontroleerde entiteiten, puur uit "overvloed van voorzichtigheid", aldus het bedrijf. Elders zullen deze berichten gelabeld worden. Het grootste sociale netwerk wereldwijd zal onder meer een label plakken op berichten van het Russische Sputnik, Press TV uit Iran en het Chinese Xinhua News, zo viel eerder uit een voorlopige lijst van Facebook op te maken.

Meer uit Financieel

Alfen gaat bedrijf transformeren en wil naar winstgevende groei

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.

2 uur geleden
Lufthansa-personeel opgeroepen tot staking op donderdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.

3 uur geleden
Meta-dochter moet Duitse telecomprovider miljoenen betalen

DÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.

3 uur geleden
Philips wint in hogere AEX na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Philips was dinsdag de grote winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het zorgtechnologieconcern boekte de eerste jaarwinst sinds 2021. Het bedrijf hield de verkopen ondanks extra importheffingen in de Verenigde Staten op peil en de winstgevendheid verbeterde door kostenbesparingen.

4 uur geleden
EU keurt overname cybersecurity-startup Wiz door Google goed

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU heeft de overname van cybersecurity-startup Wiz door Google-moederbedrijf Alphabet voor 32 miljard dollar goedgekeurd. Volgens Brussel levert de overname geen mededingingsproblemen in Europa op.

4 uur geleden
Handelsminister VS ontkent nauwe banden met Epstein voor Senaat

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick ontkent dat hij nauwe banden heeft gehad met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein, zoals is gesuggereerd in openbaar gemaakte documenten. Parlementariërs van beide partijen hebben Lutnick opgeroepen om op te stappen, maar volgens hem is dat niet nodig.

5 uur geleden
Europees Parlement steunt introductie digitale euro

BRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.

6 uur geleden