Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofd productontwikkeling keer terug bij Facebook

Hoofd productontwikkeling keer terug bij Facebook

MENLO PARK (ANP) - Chris Cox, die meer dan tien jaar lang een van de vooraanstaandste bestuurders was van Facebook, keert terug bij het bedrijf. Hij zal bij Facebook zijn oude rol als hoofd productontwikkeling weer oppakken, meldde de tech-onderneming.

Volgens Cox zijn Facebook en de producten van het socialemediabedrijf nog nooit zo relevant geweest voor de toekomst als nu, zo schreef hij in een blog. "Het is de plek die ik het beste ken en het is de plek die ik heb helpen bouwen. Het beste voor mij nu is om mijn mouwen op te rollen en te helpen."

Cox hield toezicht op alle apps van Facebook toen hij in maart vorig jaar zijn vertrek aankondigde. Hij zou het niet eens zijn geweest met de beslissing van Facebook om agressiever in te zetten op het versleutelen van berichtgeving. Zijn vertrek destijds was een klap in het gezicht voor topman en vriend Mark Zuckerberg. Hun families zijn jarenlang samen op vakantie geweest.

Belangrijk moment

De terugkeer van Cox komt voor Facebook op een belangrijk moment. Het bedrijf bereidt zich voor op de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2020. De verkiezingen van 2016 deden Facebook pijn toen bleek dat de Russen het sociale medium hadden gebruikt om de Amerikaanse verkiezingen te beïnvloeden. Volgens Cox is de wereld de afgelopen maand chaotischer en instabieler geworden. "Dat maakt me alleen maar vastberadener om te helpen", zo schreef hij.

Sinds het vertrek van Cox combineerde Zuckerberg zijn leidinggevende rol met die van baas van de ontwikkeldivisie. Critici meenden dat Zuckerberg daarmee te veel macht en invloed zou hebben.

Met het oog op de Amerikaanse verkiezingen later dit jaar kondigde Facebook eerder al aan advertenties te verbieden van staat-gecontroleerde entiteiten, puur uit "overvloed van voorzichtigheid", aldus het bedrijf. Elders zullen deze berichten gelabeld worden. Het grootste sociale netwerk wereldwijd zal onder meer een label plakken op berichten van het Russische Sputnik, Press TV uit Iran en het Chinese Xinhua News, zo viel eerder uit een voorlopige lijst van Facebook op te maken.

Meer uit Financieel

CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

1 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

3 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

4 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

6 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

6 uur geleden
Goud- en zilverprijzen bereiken nieuwe records na dagvaarden Fed

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden
Britten starten onderzoek naar chatbot Grok om AI-naaktbeelden

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.

9 uur geleden