Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofd inlichtingendienst Pentagon ontslagen door defensieminister

Hoofd inlichtingendienst Pentagon ontslagen door defensieminister

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft generaal Jeffrey Kruse, het hoofd van de inlichtingendienst van het Pentagon, ontslagen. Een reden voor het ontslag werd niet gegeven.

Een woordvoerder van de inlichtingendienst heeft aan The Washington Post bevestigd dat Kruse het agentschap niet meer leidt en dat zijn vervanger Christine Bordine nu waarnemend hoofd wordt.

Ook twee andere hoge militaire commandanten zijn ontslagen. Een Amerikaanse functionaris, die anoniem wilde blijven, bevestigde tegenover persbureau Reuters dat het gaat om het hoofd van de Amerikaanse marinereserve en de commandant van het zogenoemde Naval Special Warfare Command.

Ontslag generaal

Sinds het begin van zijn tweede termijn in januari heeft president Donald Trump meerdere hooggeplaatste militaire officieren de laan uitgestuurd. Zo ontsloeg hij in februari zonder uitleg generaal Charles Brown, die hoofd was van de Joint Chiefs of Staff, de top van de Amerikaanse strijdkrachten.

"Het ontslag van nog een hoge functionaris voor nationale veiligheid onderstreept de gevaarlijke gewoonte van de regering-Trump om inlichtingen te behandelen als een loyaliteitstest in plaats van als een bescherming voor ons land", reageerde de Democratische senator Mark Warner, die ook lid is van de Senaatscommissie voor Inlichtingen.

Meer uit Buitenland

Zeker 65 Palestijnse doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP) - Zeker 65 Palestijnen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen op Gaza, meldt Al Jazeera op basis van medische bronnen. 37 mensen werden gedood in Gaza-Stad, waar Israël de aanvallen heeft opgevoerd met als doel de inname van de stad.

2 uur geleden
Noord-Korea beschuldigt Seoul van waarschuwingsschoten bij grens

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft Zuid-Korea ervan beschuldigd waarschuwingsschoten te hebben afgevuurd op Zuid-Koreaanse soldaten in de buurt van de grens. Het land waarschuwt dat de spanningen hierdoor kunnen oplopen tot een "onbeheersbaar" niveau. Seoul heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd.

7 uur geleden
Doden door ongeval met passagiersbus in staat New York

N i e u w bericht, informatie over aantal slachtoffers in eerste alinea.

7 uur geleden
Ten onrechte uitgezette Salvadoraan tijdelijk vrijgelaten in VS

WASHINGTON (ANP) - De Salvadoraan die in maart ten onrechte uit de Verenigde Staten werd gezet en in juni weer mocht terugkeren, is in afwachting van zijn proces vrijgelaten. Dat melden diverse Amerikaanse media, waaronder The Washington Post.

11 uur geleden
Militaire aanklager Congo eist doodstraf oud-president Kabila

KINSHASA (ANP/RTR/DPA) - De militaire hoofdaanklager van de Democratische Republiek Congo heeft vrijdag formeel aan een militaire rechtbank laten weten dat hij de doodstraf eist tegen voormalig president Joseph Kabila voor oorlogsmisdaden, waaronder moord, verkrachting en marteling.

11 uur geleden
Epstein-medeplichtige Maxwell: nooit ongepast gedrag Trump gezien

WASHINGTON (ANP/RTR) - Ghislaine Maxwell, een medewerker en oud-vriendin van de Amerikaanse financier en zedendelinquent Jeffrey Epstein, vertelde vorige maand in een interview met het ministerie van Justitie dat ze president Donald Trump nooit in een "ongepaste setting" had gezien. Dat blijkt uit een vrijdag vrijgegeven transcriptie van het interview.

12 uur geleden
Trump: Chicago volgende stad waar overheid ingrijpt, dan New York

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de overheid na Washington ook ingrijpt in Chicago en New York. Volgens hem moet de criminaliteit daar aangepakt worden.

13 uur geleden