Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hoofd Amnesty in Oekraïne stapt op na beschuldigen Oekraïne

Hoofd Amnesty in Oekraïne stapt op na beschuldigen Oekraïne

KIEV (ANP/RTR) - Het hoofd van mensenrechtenorganisatie Amnesty in Oekraïne stapt op, nadat eerder deze week een rapport werd gepubliceerd waarin staat dat het Oekraïense leger burgers in gevaar brengt in de oorlog met Rusland. Oksana Pokaltsjoek zegt dat ze het niet eens is met wat Amnesty schreef.

"Zoals het nu is opgeschreven, lijkt het op steun voor de Russische propaganda. In een poging om burgers te beschermen, is dit rapport Russische propaganda geworden", aldus Pokaltsjoek op Twitter. "Het doet me pijn dit toe te geven, maar we waren het oneens met de leiding van Amnesty International, daarom heb ik besloten de organisatie te verlaten."

Volgens Pokaltsjoek heeft de Oekraïense afdeling van de mensenrechtenorganisatie meerdere malen laten weten dat de positie van de Oekraïense defensie in ogenschouw moet worden genomen. Dat is uiteindelijk niet gebeurd, volgens het voormalig hoofd van de Oekraïense tak.

Woonwijken

Amnesty International schreef donderdag dat het Oekraïense leger burgers in gevaar brengt door het Russische leger te beschieten vanuit woonwijken en door gevechten aan te gaan in bewoonde gebieden. Oekraïense militairen hebben bases ingericht en wapensystemen neergezet, waarmee bijvoorbeeld vanuit scholen en ziekenhuizen op de vijand is gevuurd. Bij daaropvolgende Russische aanvallen op de bevolkte Oekraïense gebieden, zijn burgers gedood en wordt veel civiele infrastructuur vernietigd. Er is volgens Amnesty-chef Agnès Callamard sprake van "een patroon" in de onderzochte regio's Charkov, Donbas en Mikolajev.

Donderdag uitte president Volodimir Zelenski ook al felle kritiek op het rapport. "De verantwoordelijkheid wordt zo van de agressor naar het slachtoffer verschoven." Met het rapport "probeert de mensenrechtenorganisatie de Russische terreur goed te praten", zei Zelenski.

Meer uit Buitenland

VS vallen weer vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.

1 uur geleden
Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

2 uur geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

2 uur geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

3 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

4 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

6 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

6 uur geleden