Hoofd 737 MAX-programma per direct weg bij vliegtuigbouwer Boeing
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De recente problemen bij Boeing met een vliegtuig dat in de lucht een deurpaneel verloor, lijken een betrokken bestuurder zijn positie te hebben gekost. Ed Clark, de man achter het 737 MAX-programma bij de vliegtuigbouwer, verlaat het bedrijf. Hij treedt met onmiddellijke ingang terug na een carrière van bijna achttien jaar bij Boeing.
Boeing is in opspraak gekomen nadat begin dit jaar een deurpaneel van een 737 MAX 9-vliegtuig van Alaska Airlines tijdens de vlucht losraakte. Na inspectie bleek dat meerdere bouten in het paneel loszaten. Bij andere MAX 9-vliegtuigen werden daarna ook losse bouten gevonden. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield tijdelijk vliegtuigen van dit model aan de grond.
Het ging om het grootste probleem met een Boeing 737 MAX sinds toestellen van dat type na twee vliegtuigcrashes wereldwijd lange tijd uit de luchtruimen werden geweerd. In 2018 en 2019 kwamen bij ongelukken met 737 MAX-vliegtuigen in totaal 346 mensen om het leven. Daarna moest Boeing technische aanpassingen doorvoeren. Die kwestie kostte het concern vele miljarden dollars.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse woning heeft dit jaar een gemiddelde WOZ-waarde van 439.000 euro. Dat is 10,3 procent hoger dan vorig jaar, toen de gemiddelde WOZ nog 398.000 euro bedroeg. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in het eerste kwartaal gemiddeld 2,2 procent meer omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De opbrengsten uit onlineverkoop stegen het sterkst.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.
9 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven hoorden dinsdag bij de verliezers op de Amsterdamse aandelenbeurs. Besi, ASMI en ASML zakten tot 4,9 procent. De AEX-index op het Damrak sloot lager, na een kleine verliesbeurt een dag eerder. Beleggers waren vooral in afwachting van details van de deal die de Verenigde Staten met Iran hebben gesloten.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drogisterijketens als Etos en Kruidvat dreigen te gaan staken, meldt vakbond FNV Handel. De vakbond is niet tevreden met het loonbod van de werkgevers voor een nieuwe cao en wil dat het plan van de bedrijven om de zondagstoeslag te halveren wordt geschrapt.
14 uur geleden