Honkballers verslaan Panama op officieus WK
GUADALAJARA (ANP) - De Nederlandse honkballers zijn goed begonnen aan het officieuze WK. Oranje maakte tegen Panama een achterstand van 2-7 goed in het Mexicaanse Guadalajara en won met 9-8. Het beslissende punt van het team van bondscoach Evert-Jan 't Hoen kwam pas in een extra tiende inning, na een honkslag van Ray-Patrick Didder.
In 2011 werden de Nederlandse honkballers wereldkampioen. Na die titel introduceerde de wereldhonkbalbond de Premier12, een officieus WK voor de twaalf hoogst geplaatste landen op de wereldranglijst. Oranje strijdt in dit toernooi in het begin vooral voor de A-status, die het vorig jaar verloor bij het EK door voor het eerst in 57 jaar niet de finale te bereiken. Het verlies van de A-status had vooral gevolgen voor de spelers in de Nederlandse hoofdklasse, omdat zij hierdoor geen financiële ondersteuning meer ontvingen. Met extra geld kan Oranje zich ook beter voorbereiden op komende toernooien.
Nederland speelt in de groepsfase nog tegen de Verenigde Staten, Puerto Rico, Mexico en Venezuela. De beste twee teams van de poule plaatsen zich voor de finaleronde.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
34 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
1 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
3 uur geleden