Honkballers verslaan Panama op officieus WK
GUADALAJARA (ANP) - De Nederlandse honkballers zijn goed begonnen aan het officieuze WK. Oranje maakte tegen Panama een achterstand van 2-7 goed in het Mexicaanse Guadalajara en won met 9-8. Het beslissende punt van het team van bondscoach Evert-Jan 't Hoen kwam pas in een extra tiende inning, na een honkslag van Ray-Patrick Didder.
In 2011 werden de Nederlandse honkballers wereldkampioen. Na die titel introduceerde de wereldhonkbalbond de Premier12, een officieus WK voor de twaalf hoogst geplaatste landen op de wereldranglijst. Oranje strijdt in dit toernooi in het begin vooral voor de A-status, die het vorig jaar verloor bij het EK door voor het eerst in 57 jaar niet de finale te bereiken. Het verlies van de A-status had vooral gevolgen voor de spelers in de Nederlandse hoofdklasse, omdat zij hierdoor geen financiële ondersteuning meer ontvingen. Met extra geld kan Oranje zich ook beter voorbereiden op komende toernooien.
Nederland speelt in de groepsfase nog tegen de Verenigde Staten, Puerto Rico, Mexico en Venezuela. De beste twee teams van de poule plaatsen zich voor de finaleronde.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
11 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
13 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
14 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
15 uur geleden