
Honkballers in EK-finale na zege op titelverdediger Spanje
ROTTERDAM (ANP) - De honkballers van het Koninkrijksteam spelen zaterdag in Rotterdam de finale van het EK tegen Italië. Het team van bondscoach Evert-Jan 't Hoen versloeg titelverdediger Spanje in de halve finale in het Rotterdamse Familiestadion met 6-1. Italië had eerder op de dag met 8-5 gewonnen van Tsjechië.
Het Koninkrijksteam plaatste zich via overwinningen op Groot-Brittannië (9-3), Frankrijk (13-4), Israël (9-1) en Kroatië (3-1) overtuigend voor de halve finales. Oranje werd twee jaar geleden op het EK door de latere winnaar Spanje uitgeschakeld in de halve finales.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Sommige sportbonden moeten "heel goed afwegen" of trans vrouwen mogen deelnemen aan de topsport bij de vrouwen. Dat adviseert NOC*NSF na een literatuurstudie van drie jaar naar trans vrouwen in de topsport. Medisch directeur Maarten Moen van de nationale sportkoepel zegt bij Nieuwsuur dat "het er sterk op lijkt" dat de prestatie van een vrouw na transitie beter blijft dan die van de "gemiddelde vrouw".
2 uur geledenKIGALI (ANP/RTR) - De Internationale wielerunie UCI blijft Israëlische wielrenners toelaten in wedstrijden. Voorzitter David Lappartient zei vrijdag tijdens het UCI-congres in Kigali dat sport moet verbinden en niet moet straffen.
4 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Visma-Lease a Bike, Picnic PostNL, Canyon//SRAM, EF Education - EasyPost, Lidl-Trek en acht rensters hebben bij sporttribunaal CAS beroep aangetekend tegen hun diskwalificatie in de Ronde van Romandië in augustus.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Hoge Raad vindt dat de zaak van voetballer Stefan de Vrij (33) tegen de Sports Entertainment Group (SEG) moet worden overgedaan. De Hoge Raad wil dat er opnieuw wordt beoordeeld of de verdediger wel recht heeft op een schadevergoeding van 5,2 miljoen euro.
11 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De Nederlandse roeiers van de vierzonder hebben op de wereldkampioenschappen in Shanghai beslag gelegd op de bronzen medaille. Leonard van Lierop, Melvin Twellaar, Guillaume Krommenhoek en Gert-Jan van Doorn moesten het sterke Groot-Brittannië en Roemenië voor zich dulden.
14 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Roeisters Roos de Jong en Benthe Boonstra hebben op de wereldkampioenschappen in Shanghai de gouden medaille veroverd in de dubbeltwee. De Nederlandse boot liet in een spannende race China en Belarus achter zich.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bondscoach Evert-Jan 't Hoen (49) kijkt uit naar een nieuwe confrontatie op het EK honkbal tegen Spanje. Het Koninkrijksteam wil op vrijdag in Rotterdam revanche nemen voor de verloren halve eindstrijd in 2023. "Twee jaar geleden verloren we op een ongelukkige manier van Spanje", verzuchtte 't Hoen na de 3-1-overwinning van Oranje op Kroatië. "We willen ongeacht de tegenstander van iedereen winnen. Dus ook van Spanje."
17 uur geleden