Honkballers grijpen naast ticket voor Olympische Spelen
PUEBLA (ANP) - De honkballers hebben op het laatste olympisch kwalificatietoernooi geen ticket voor de Spelen van Tokio weten te bemachtigen. In de halve finale van het OKT in de Mexicaanse stad Puebla verloor het koninkrijksteam van Hensley Meulens kansloos van Venezuela. Na zeven innings was het klaar: 10-0.
Nederland verloor eerder al met 9-3 van Venezuela en ging ook met 4-3 onderuit tegen Dominicaanse Republiek.
Venezuela strijdt nu met de Dominicaanse Republiek om het resterende olympisch ticket. Japan, Israël, Korea, Mexico en de Verenigde Staten hebben zich al geplaatst voor de Spelen.
Homerun
Venezuela nam al in de eerste inning een voorsprong door Hernan Pérez. In de derde inning ging het echt mis voor het koninkrijksteam. Pitcher Jair Jurrjens moest meerdere honkslagen toestaan en Alexi Amarista en Danry Vásquez scoorden. Met een homerun van Robinson Chirinos liep Venezuela zelfs uit naar 6-0.
Meulens verving Jurrjens voor Lars Huijer en die hield goed stand, maar Oranje was niet in staat te scoren tegen de Venezolanen. Met Kevin Kelly op de heuvel sloeg Engelb Vielma een homerun en werd het 8-0. Daarna met Juan Carlos Sulbaran als pitcher sloeg Pérez nog een homerun en was het met 10-0 afgelopen.
De Nederlandse honkballers deden vanaf 1996 vier keer mee aan de Spelen. Na de Spelen van Peking 2008 verdween honkbal van het programma, maar de sport keert in Tokio terug.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Duitse nummer 3 van de wereldranglijst boekte een zege in drie sets op de Braziliaan João Fonseca: 7-5 6-7 (3) 6-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Celeste Plak heeft zich niet beschikbaar gesteld voor de wedstrijden van Oranje deze zomer. Dat meldde de volleybalbond op de eigen website. De 30-jarige diagonaalspeelster ontbreekt op de 'longlist' van bondscoach Felix Koslowski voor de komende periode, waarin Nederland speelt op de Four Nations Cup en de Volleyball Nations League.
3 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
16 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
17 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
22 uur geleden