Honkballers grijpen naast ticket voor Olympische Spelen
PUEBLA (ANP) - De honkballers hebben op het laatste olympisch kwalificatietoernooi geen ticket voor de Spelen van Tokio weten te bemachtigen. In de halve finale van het OKT in de Mexicaanse stad Puebla verloor het koninkrijksteam van Hensley Meulens kansloos van Venezuela. Na zeven innings was het klaar: 10-0.
Nederland verloor eerder al met 9-3 van Venezuela en ging ook met 4-3 onderuit tegen Dominicaanse Republiek.
Venezuela strijdt nu met de Dominicaanse Republiek om het resterende olympisch ticket. Japan, Israël, Korea, Mexico en de Verenigde Staten hebben zich al geplaatst voor de Spelen.
Homerun
Venezuela nam al in de eerste inning een voorsprong door Hernan Pérez. In de derde inning ging het echt mis voor het koninkrijksteam. Pitcher Jair Jurrjens moest meerdere honkslagen toestaan en Alexi Amarista en Danry Vásquez scoorden. Met een homerun van Robinson Chirinos liep Venezuela zelfs uit naar 6-0.
Meulens verving Jurrjens voor Lars Huijer en die hield goed stand, maar Oranje was niet in staat te scoren tegen de Venezolanen. Met Kevin Kelly op de heuvel sloeg Engelb Vielma een homerun en werd het 8-0. Daarna met Juan Carlos Sulbaran als pitcher sloeg Pérez nog een homerun en was het met 10-0 afgelopen.
De Nederlandse honkballers deden vanaf 1996 vier keer mee aan de Spelen. Na de Spelen van Peking 2008 verdween honkbal van het programma, maar de sport keert in Tokio terug.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - De laatste etappe van de Tour de France gaat dit jaar in Parijs door de historische wijk Montmartre. Dat hebben bronnen rond de organisatie aan het Franse persbureau AFP gemeld. Montmartre was vorig jaar ook opgenomen in het parcours voor de olympische wegwedstrijden en dat bleek een succes. Er stonden zo'n 500.000 mensen langs de straten.
3 uur geledenLECCE (ANP) - Casper van Uden was blij dat hij zijn ploeggenoten kon terugbetalen na al het werk dat ze voor hem hadden gedaan in de vierde etappe van de Giro d'Italia. "Ik deed het niet alleen, maar het hele team, alle mensen en de staf hebben het super gedaan", zei de 23-jarige sprinter van Picnic PostNL in het flashinterview na zijn eerste ritzege in de Giro.
3 uur geledenLECCE (ANP) - Wielrenner Casper van Uden heeft de vierde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige sprinter van Picnic PostNL was in de rit van Alberobello naar Lecce na 189 kilometer de beste in de massasprint. Van Uden bleef landgenoot Olav Kooij (Visma- Lease a Bike) voor.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Stan Wawrinka doet vanaf eind volgende week mee aan Roland Garros. De 40-jarige Zwitserse tennisser, die het toernooi in 2015 won, heeft een wildcard gekregen van de organisatie.
6 uur geledenROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft na een moeizaam duel met de Rus Karen Chatsjanov de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereld herstelde zich in de eerste set nog van een 3-1-achterstand, maar moest de tweede set wel afstaan. In de beslissende derde set was Alcaraz nipt sterker: 6-3 3-6 7-5.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic gaat niet verder met oud-tennisser Andy Murray als coach. De generatiegenoten, allebei 37 jaar, hebben besloten hun samenwerking na zes maanden te beëindigen.
11 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors dicht bij uitschakeling in de play-offs van de NBA. De 25-jarige Nederlander mocht tegen Minnesota Timberwolves een kleine vijf minuten meedoen en maakte 5 punten, maar verloor in eigen stadion met 110-117. Daardoor staat de club uit San Francisco met 3-1 achter in de best-of-sevenserie.
12 uur geleden