Honkballers gaan met verjongde selectie voor Europese titel
TURIJN (ANP) - De honkballers van het Nederlandse koninkrijksteam gaan met een verjongde selectie op jacht naar de Europese titel. Bondscoach Evert-Jan 't Hoen neemt vier debutanten mee naar Italië, waar komende week het EK wordt gespeeld. De bondscoach heeft een aantal ervaren krachten gepasseerd, onder wie de gelouterde pitchers Rob Cordemans (46) en Diegomar Markwell (41).
"Wij hebben de luxe gehad jarenlang op dezelfde groep topspelers te kunnen bouwen", zegt technisch directeur Tjerk Smeets van de KNBSB. "Na het OKT hebben wij met de bondscoach en de technische staf de keuze gemaakt om een aantal jonge jongens in te passen en te starten met een 'rebuild'." De honkballers wisten zich in juni onder leiding van Hensley Meulens niet te plaatsen voor de Olympische Spelen van Tokio.
Met Junior Martina, Aaron de Groot, Julian Rip en Jayden Gonesh als debutanten gaat het Nederlands team in Italië voor de vierde Europese titel op rij en de 24e in totaal. Ten opzichte van het OKT in Mexico ligt de gemiddelde leeftijd van de selectie drie jaar lager. "In gesprekken met de bondscoach en de andere coaches hebben we voor dit EK goed gekeken naar welke van de iets oudere spelers nog goed gepresteerd hebben en in dit team met hun ervaring nog een mentorrol kunnen vervullen, zodat we een mooie balans van jeugdig talent en ervaring in onze selectie hebben", aldus Smeets. "De doelstelling is duidelijk: we willen Europees kampioen worden."
Oranje start het EK zondag in Turijn tegen Slowakije en speelt daarna in de groep ook tegen Tsjechië en Zweden. De nummers 1 en 2 van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
1 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
16 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
19 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
21 uur geleden