Honkballers gaan met verjongde selectie voor Europese titel
TURIJN (ANP) - De honkballers van het Nederlandse koninkrijksteam gaan met een verjongde selectie op jacht naar de Europese titel. Bondscoach Evert-Jan 't Hoen neemt vier debutanten mee naar Italië, waar komende week het EK wordt gespeeld. De bondscoach heeft een aantal ervaren krachten gepasseerd, onder wie de gelouterde pitchers Rob Cordemans (46) en Diegomar Markwell (41).
"Wij hebben de luxe gehad jarenlang op dezelfde groep topspelers te kunnen bouwen", zegt technisch directeur Tjerk Smeets van de KNBSB. "Na het OKT hebben wij met de bondscoach en de technische staf de keuze gemaakt om een aantal jonge jongens in te passen en te starten met een 'rebuild'." De honkballers wisten zich in juni onder leiding van Hensley Meulens niet te plaatsen voor de Olympische Spelen van Tokio.
Met Junior Martina, Aaron de Groot, Julian Rip en Jayden Gonesh als debutanten gaat het Nederlands team in Italië voor de vierde Europese titel op rij en de 24e in totaal. Ten opzichte van het OKT in Mexico ligt de gemiddelde leeftijd van de selectie drie jaar lager. "In gesprekken met de bondscoach en de andere coaches hebben we voor dit EK goed gekeken naar welke van de iets oudere spelers nog goed gepresteerd hebben en in dit team met hun ervaring nog een mentorrol kunnen vervullen, zodat we een mooie balans van jeugdig talent en ervaring in onze selectie hebben", aldus Smeets. "De doelstelling is duidelijk: we willen Europees kampioen worden."
Oranje start het EK zondag in Turijn tegen Slowakije en speelt daarna in de groep ook tegen Tsjechië en Zweden. De nummers 1 en 2 van de poule plaatsen zich voor de kwartfinales.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden