Honkballers Braves nemen leiding in World Series
ATLANTA (ANP) - De honkballers van Atlanta Braves hebben wedstrijd drie in de World Series met 2-0 gewonnen van Houston Astros en daarmee een 2-1 voorsprong genomen in de finale van de Amerikaanse Major League Baseball.
Werper Ian Anderson vertolkte een hoofdrol bij de Braves door in vijf innings geen enkele honkslag toe te staan. In het hele duel kwam de ploeg uit Houston tot slechts twee hits.
De Braves, met Ozzie Albies uit Curaçao in hun midden, noteerden zes rake klappen, waarvan er twee een punt opleverden. Eddie Rosario haalde in de derde inning de thuisplaat nadat Austin Riley de bal het veld insloeg. Travis d'Arnaud sloeg in de achtste inning tot grote vreugde van het thuispubliek een homerun.
Droom
"Hier droom je van", zei Anderson, de eerste 'rookie' (debutant) in de World Series sinds 1912 die de slagmannen van de tegenstander vijf innings lang volledig in bedwang hield. "Ik weet niet wat het is met de play-offs. Het brengt mijn worpen naar een hoger niveau."
Wedstrijd vier tussen de Braves en Astros is zaterdag, opnieuw in Atlanta.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.
12 uur geledenSÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.
14 uur geledenSESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
14 uur geleden