Honkballers beginnen olympisch kwalificatietoernooi met nederlaag
PUEBLA (ANP) - De honkballers van het Nederlandse koninkrijksteam zijn het olympisch kwalificatietoernooi in Mexico begonnen met een kansloze nederlaag. De ploeg van bondscoach Hensley Meulens werd in Puebla met 9-3 verslagen door Venezuela. Oranje speelt in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag de tweede poulewedstrijd, tegen de Dominicaanse Republiek.
Alleen bij een overwinning met heel ruime cijfers plaatsen de honkballers zich rechtstreeks voor de finale van zaterdag. De Dominicaanse Republiek begon het laatste OKT met een zege op Venezuela (10-7). Het land dat in de poulefase het beste presteert, gaat rechtstreeks de finale in. De andere twee landen spelen eerst nog een keer tegen elkaar in een halve finale.
Inzet van het toernooi in Mexico is het laatste ticket naar de Olympische Spelen. Japan, Israël, Korea, Mexico en de Verenigde Staten zijn al zeker van deelname.
Diegomar Markwell, de 40-jarige startende werper bij Oranje, moest in de eerste twee innings al 3 punten van Venezuela toestaan. Pas in de zesde inning, bij een achterstand van 5-0, kon Jiandido Tromp na een opofferingsslag van Juremi Profar iets terugdoen. Met een homerun sloeg Sharlon Schoop in de laatste inning nog 2 punten binnen.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP) - De Nederlandse equipe op de WK baanwielrennen heeft de titelstrijd in Chili afgesloten met negen gouden medailles, twee zilveren en twee bronzen. Geen land kwam in de buurt op de piste van Santiago. Grootverdiener was Harrie Lavreysen die zondag op de sprint zijn vierde wereldtitel veroverde. Hetty van de Wouw kon op de keirin geen gevolg geven aan haar drie titels.
22 minuten geledenSANTIAGO (ANP) - Yoeri Havik heeft bij de WK baanwielrennen in Chili het brons veroverd op de afvalkoers. De titel was voor de Italiaan Elia Viviani, die zijn carrière dit jaar beëindigt. Het zilver was voor de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen keert terug van de WK baanwielrennen met vier gouden medailles. "Niet normaal, ik voelde me zo goed", zei hij na zijn winst op de sprint op de slotdag van de titelstrijd in de Chileense hoofdstad Santiago. Hij versloeg in de finale Matthew Richardson, de Brit die hem "getriggerd" had door in augustus Lavreysen het wereldrecord op de 200 meter af te nemen.
1 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is voor de zevende keer op rij wereldkampioen geworden op de sprint. De 28-jarige Brabander versloeg in de finale de Brit Matthew Richardson in twee heats. Voor Lavreysen was het zijn vierde wereldtitel op de WK in Chili. Eerder was hij daar de beste op de teamsprint - samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland - op de keirin en de kilometer tijdrit.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw en Steffie van der Peet zijn er op de WK wielrennen in Chili niet in geslaagd de finale te bereiken op de keirin. Van de Wouw, goed voor drie wereldtitels op de piste van Santiago, eindigde in haar halve finale als vierde waar een plaats bij de eerste drie nodig was. Van der Peet finishte in haar heat als vijfde.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Hetty van de Wouw heeft bij de WK baanwielrennen in Chili met enig geluk de halve finales bereikt op het onderdeel keirin. De 27-jarige Brabantse eindigde in haar heat in de kwartfinales als vijfde waar een plaats bij de eerste vier nodig was. Door een diskwalificatie van de voor haar gefinishte Japanse Haruka Nakazawa bleef ze alsnog in het toernooi.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft het ATP-toernooi van Wenen gewonnen. De nummer 2 van de wereld uit Italië versloeg de mondiale nummer 3 Alexander Zverev, net als eerder dit jaar in de finale van de Australian Open. In de Oostenrijkse hoofdstad werd het 3-6 6-3 7-5.
4 uur geleden