Honkballer Gregorius slaat grandslam-homerun
MIAMI (ANP) - Honkballer Mariekson 'Didi' Gregorius heeft zijn Amerikaanse club Philadelphia Phillies met een grandslam-homerun naar een overwinning op Miami Marlins geleid. De 30-jarige Amsterdammer sloeg al in de eerste inning de bal over het hek de lege tribunes in, met alle honken bezet. Gregorius zette de Phillies zo op een voorsprong van 4-0.
De ploeg uit Philadelphia gaf die voorsprong niet meer uit handen. In de achtste inning, bij een stand van 7-5, scoorden de Phillies vijf punten. Gregorius was een van de spelers die de thuisplaat bereikte. De Phillies zegevierden in het lege Marlins Park zo met 12-6.
Het seizoen in de Major League begon als gevolg van de coronacrisis enkele maanden later dan de bedoeling was en is daarom ingekort van 162 naar 60 wedstrijden per team. Over twee weken gaan de play-offs van start. Gregorius koerst met Philadelphia Phillies af op deelname aan die play-offs. De Oranje-international, bezig aan zijn eerste seizoen bij de Phillies na enkele jaren bij New York Yankees, sloeg in Miami zijn zevende homerun van dit seizoen.
Meer uit Sport
JOHANNESBURG (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is tweede geworden bij de Grote Prijs van Zuid-Afrika. De 31-jarige Brabander moest de 19-jarige Belg Lucas Coenen voor zich dulden en zag de leider in het wereldkampioenschap van de MXGP verder uitlopen.
12 minuten geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben het prestigieuze Elite16-toernooi in Gstaad gewonnen. In de finale in Zwitserland versloeg het Nederlandse koppel de Amerikanen Trevor Crabb en Chase Budinger in drie sets: 26-28 21-17 15-11.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Demi Schuurs heeft met haar dubbelpartner Ellen Perez uit Australië de derde ronde bereikt van het vrouwendubbel op Wimbledon. De 32-jarige Limburgse tennisster en de Australische versloegen Solana Sierra uit Argentinië en María Camila Osorio uit Colombia in twee sets: 6-3 6-1.
55 minuten geledenSILVERSTONE (ANP/DPA) - De Formule 1 heeft het circuit van Portimão achter de hand als vervanger van de laatste grand prix van het seizoen in Abu Dhabi. Volgens de website the-race.com is het Portugese circuit kandidaat voor het geval de races in Qatar of Abu Dhabi op respectievelijk 29 november en 6 december niet door kunnen gaan in verband met de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
2 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Mathieu van der Poel denkt dat wereldkampioen Tadej Pogačar zondag de grootste kans heeft om de tweede etappe van de Tour de France te winnen. Voor zichzelf ziet de tweevoudig etappewinnaar in de heuvelachtige finale in Barcelona slechts een kleine kans weggelegd. "Maar als er een kansje is, probeer ik dat wel te pakken", zei de 31-jarige wielrenner van Alpecin-Premier Tech tegen aanwezige verslaggevers in de Catalaanse vertrekplaats Tarragona.
2 uur geledenTARRAGONA (ANP) - Het wielerpeloton is vanuit Tarragona vertrokken voor de tweede etappe van de Ronde van Frankrijk met finish in Barcelona. In de 169 voorafgaande kilometers is ongeveer halverwege een beklimming van de tweede categorie, de Côte de Begues. In de finale in Barcelona zijn er drie rondes op de Montjuïc, korte beklimmingen van de derde categorie van steeds 9 procent.
3 uur geledenEUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
17 uur geleden