Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honkballer Albies wint met Atlanta Braves World Series

Honkballer Albies wint met Atlanta Braves World Series

HOUSTON (ANP) - De honkballers van Atlanta Braves hebben voor het eerst sinds 1995 de World Series gewonnen. De Braves, met Antilliaan Ozzie Albies als tweedehonkman, wonnen het zesde duel met Houston Astros in de best-of-sevenserie met 7-0 en boekten daarmee de benodigde vierde overwinning in de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB. Albies liep punten binnen op homeruns van ploeggenoten Jorge Soler en Dansby Swanson.

De honkballers van Houston Astros hadden het zesde duel afgedwongen door afgelopen zondag in Atlanta met 9-5 hun tweede zege in deze World Series te boeken. Daarmee brachten ze de spanning een beetje terug.

De Braves wonnen de World Series drie keer, in 1914, 1957 en 1995. Houston Astros werd vier jaar geleden voor het eerst kampioen in de MLB.

Veerkracht

Op weg naar de eindstrijd hadden de Braves onder meer Milwaukee Brewers en titelverdediger Los Angeles Dodgers verslagen. Eerste honkman Freddie Freeman roemde de veerkracht van het team. "We hebben zoveel tegenslagen overwonnen. Alles wat mis kon gaan ging mis. Elke dag was een nieuwe uitdaging en uiteindelijk eindigen we als kampioen", vertelde Freeman, die al sinds 2007 voor de Braves uitkomt.

Zijn ploeg raakte al voor het seizoen werper Mike Soroka kwijt met een zware achillespeesblessure, verloor in juli buitenvelder Ronald Acuna met een gescheurde kruisband en zag vorige week een andere werper, Charlie Morton, wegvallen met een gebroken kuitbeen. Bovendien was buitenvelder Marcell Ozuna niet meer welkom nadat hij in mei was opgepakt op verdenking van mishandeling van zijn vrouw.

De club haalde in de zomer Jorge Soler, Adam Duvall, Eddie Rosario en Joc Pederson. Plots begon het te lopen bij de Braves, die dinsdag in de derde inning dankzij een homerun van Soler met twee man op de honken op 3-0 kwamen. Swanson sloeg de bal in de vijfde inning de tribunes is, met opnieuw Albies die profiteerde. Dankzij een honkslag van Freeman kon Soler de thuisplaat bereiken, waarna Freeman in de zevende inning de bal richting tribunes met ontgoochelde Astros-fans sloeg voor een solo homerun.

Daarna kon het feest in Atlanta, waar de fans op schermen het duel volgden, beginnen. "Deze jongens zijn altijd in zichzelf blijven geloven", zei manager Brian Snitker, die al 45 jaar in diverse functies aan de Braves verbonden is.

Meer uit Sport

De Jong speelt vrijdag derde partij op baan 14 op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.

3 minuten geleden
Deense wielrenner Valgren wint zeventiende rit in Giro d'Italia

ANDALO (ANP) - Michael Valgren heeft de zeventiende etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 34-jarige Deen was de snelste van een kopgroep van zes renners en kwam solo over de finish van een heuvelachtige rit over 202 kilometer van Cassano d'Adda naar Andalo.

20 uur geleden
Tennisster Swiatek eenvoudig naar derde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Iga Swiatek heeft in de jacht op haar vijfde Roland Garros-titel zonder al te veel moeite de derde ronde bereikt. Op het gravel in de Franse hoofdstad was de Poolse nummer 3 van de wereld in twee sets te sterk voor de Tsjechische Sara Bejlek: 6-2 6-3. In de volgende ronde treft Swiatek haar landgenote Magda Linette.

22 uur geleden
Atlete Visser voor tiende keer naar FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Atlete Nadine Visser staat volgende maand voor haar tiende optreden bij de FBK Games. De organisatie van de belangrijkste internationale atletiekwedstrijd van Nederland maakte haar deelname woensdag bekend. De 31-jarige hordeloopster hoopt er net als vorig jaar met de winst vandoor te gaan op 21 juni in Hengelo.

22 uur geleden
De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

1 dag geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

1 dag geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

1 dag geleden