Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honkballer Albies wint met Atlanta Braves World Series

Honkballer Albies wint met Atlanta Braves World Series

HOUSTON (ANP) - De honkballers van Atlanta Braves hebben voor het eerst sinds 1995 de World Series gewonnen. De Braves, met Antilliaan Ozzie Albies als tweedehonkman, wonnen het zesde duel met Houston Astros in de best-of-sevenserie met 7-0 en boekten daarmee de benodigde vierde overwinning in de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB. Albies liep punten binnen op homeruns van ploeggenoten Jorge Soler en Dansby Swanson.

De honkballers van Houston Astros hadden het zesde duel afgedwongen door afgelopen zondag in Atlanta met 9-5 hun tweede zege in deze World Series te boeken. Daarmee brachten ze de spanning een beetje terug.

De Braves wonnen de World Series drie keer, in 1914, 1957 en 1995. Houston Astros werd vier jaar geleden voor het eerst kampioen in de MLB.

Veerkracht

Op weg naar de eindstrijd hadden de Braves onder meer Milwaukee Brewers en titelverdediger Los Angeles Dodgers verslagen. Eerste honkman Freddie Freeman roemde de veerkracht van het team. "We hebben zoveel tegenslagen overwonnen. Alles wat mis kon gaan ging mis. Elke dag was een nieuwe uitdaging en uiteindelijk eindigen we als kampioen", vertelde Freeman, die al sinds 2007 voor de Braves uitkomt.

Zijn ploeg raakte al voor het seizoen werper Mike Soroka kwijt met een zware achillespeesblessure, verloor in juli buitenvelder Ronald Acuna met een gescheurde kruisband en zag vorige week een andere werper, Charlie Morton, wegvallen met een gebroken kuitbeen. Bovendien was buitenvelder Marcell Ozuna niet meer welkom nadat hij in mei was opgepakt op verdenking van mishandeling van zijn vrouw.

De club haalde in de zomer Jorge Soler, Adam Duvall, Eddie Rosario en Joc Pederson. Plots begon het te lopen bij de Braves, die dinsdag in de derde inning dankzij een homerun van Soler met twee man op de honken op 3-0 kwamen. Swanson sloeg de bal in de vijfde inning de tribunes is, met opnieuw Albies die profiteerde. Dankzij een honkslag van Freeman kon Soler de thuisplaat bereiken, waarna Freeman in de zevende inning de bal richting tribunes met ontgoochelde Astros-fans sloeg voor een solo homerun.

Daarna kon het feest in Atlanta, waar de fans op schermen het duel volgden, beginnen. "Deze jongens zijn altijd in zichzelf blijven geloven", zei manager Brian Snitker, die al 45 jaar in diverse functies aan de Braves verbonden is.

Meer uit Sport

De Jong in Parijs voor eerste keer naar derde ronde grand slam

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft op Roland Garros voor de eerste keer in zijn carrière de derde ronde van een grandslamtoernooi bereikt. De 25-jarige Nederlander was in het warme Parijs veel te sterk voor de Italiaanse qualifier Federico Cinà: 6-3 6-1 6-3. De Jong had zich eigenlijk niet gekwalificeerd voor het hoofdtoernooi, maar werd als 'lucky loser' alsnog toegelaten vanwege een blessuregeval.

20 minuten geleden
Voormalig bokskampioen Fury maakt in augustus rentree in Dublin

DUBLIN (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (37) heeft voor zijn geplande ontmoeting met landgenoot Anthony Joshua een nieuw gevecht aangekondigd. Via een Instagram-story deelde de oud-wereldkampioen een video van een trainingskamp met het bijschrift "Kom op, 1 augustus, Dublin". Het is nog niet bekend wie de tegenstander is.

43 minuten geleden
Heerenveen wil alle olympische ijssporten naar Thialf halen

HEERENVEEN (ANP) - Heerenveen wil dat schaatsstadion Thialf de komende jaren ook het trainingscentrum wordt voor de olympische curlers, skeletonners en bobsleeërs. Topsport NOORD onderzoekt deze ambitie het komende halfjaar en zegt de steun te hebben van de gemeente Heerenveen en provincie Friesland. "We willen dat iedereen die naar de Winterspelen gaat, hier zijn voorbereiding heeft", zegt directeur Evert Jorritsma van de regionale topsportorganisatie.

2 uur geleden
Jetten: verandering in relatie met VS is 'onomkeerbaar'

DEN HAAG (ANP) - De relatie van Nederland en Europa met de Verenigde Staten is "onomkeerbaar" veranderd, zegt premier Rob Jetten. In een grote toespraak over het buitenlandbeleid van zijn kabinet waarschuwde hij dat de houding van Europa's voormalige grote beschermheer de komende jaren "uitdagend" zal blijven. "Het is naïef om te denken dat bij een nieuwe Amerikaanse president we terug naar vroeger gaan."

2 uur geleden
Kampioen Oklahoma City Thunder op één zege van nieuwe NBA-finale

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - Titelverdediger Oklahoma City Thunder heeft nog één zege nodig om opnieuw de finale van de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA te bereiken. De Canadese sterspeler Shai Gilgeous-Alexander hielp de kampioen met 32 punten aan een 127-114-thuiszege op San Antonio Spurs. De ploeg uit Oklahoma City komt daardoor 3-2 voor in de finale van de Western Conference, met nog twee duels te gaan.

4 uur geleden
Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

14 uur geleden
Schuurs in Parijs naar tweede ronde vrouwendubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).

15 uur geleden