Honkballer Albies wint met Atlanta Braves World Series
HOUSTON (ANP) - De honkballers van Atlanta Braves hebben voor het eerst sinds 1995 de World Series gewonnen. De Braves, met Antilliaan Ozzie Albies als tweedehonkman, wonnen het zesde duel met Houston Astros in de best-of-sevenserie met 7-0 en boekten daarmee de benodigde vierde overwinning in de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie MLB. Albies liep punten binnen op homeruns van ploeggenoten Jorge Soler en Dansby Swanson.
De honkballers van Houston Astros hadden het zesde duel afgedwongen door afgelopen zondag in Atlanta met 9-5 hun tweede zege in deze World Series te boeken. Daarmee brachten ze de spanning een beetje terug.
De Braves wonnen de World Series drie keer, in 1914, 1957 en 1995. Houston Astros werd vier jaar geleden voor het eerst kampioen in de MLB.
Veerkracht
Op weg naar de eindstrijd hadden de Braves onder meer Milwaukee Brewers en titelverdediger Los Angeles Dodgers verslagen. Eerste honkman Freddie Freeman roemde de veerkracht van het team. "We hebben zoveel tegenslagen overwonnen. Alles wat mis kon gaan ging mis. Elke dag was een nieuwe uitdaging en uiteindelijk eindigen we als kampioen", vertelde Freeman, die al sinds 2007 voor de Braves uitkomt.
Zijn ploeg raakte al voor het seizoen werper Mike Soroka kwijt met een zware achillespeesblessure, verloor in juli buitenvelder Ronald Acuna met een gescheurde kruisband en zag vorige week een andere werper, Charlie Morton, wegvallen met een gebroken kuitbeen. Bovendien was buitenvelder Marcell Ozuna niet meer welkom nadat hij in mei was opgepakt op verdenking van mishandeling van zijn vrouw.
De club haalde in de zomer Jorge Soler, Adam Duvall, Eddie Rosario en Joc Pederson. Plots begon het te lopen bij de Braves, die dinsdag in de derde inning dankzij een homerun van Soler met twee man op de honken op 3-0 kwamen. Swanson sloeg de bal in de vijfde inning de tribunes is, met opnieuw Albies die profiteerde. Dankzij een honkslag van Freeman kon Soler de thuisplaat bereiken, waarna Freeman in de zevende inning de bal richting tribunes met ontgoochelde Astros-fans sloeg voor een solo homerun.
Daarna kon het feest in Atlanta, waar de fans op schermen het duel volgden, beginnen. "Deze jongens zijn altijd in zichzelf blijven geloven", zei manager Brian Snitker, die al 45 jaar in diverse functies aan de Braves verbonden is.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italiƫ is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
58 minuten geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
2 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
10 uur geleden