Honkballer Albies met Atlanta Braves naar World Series
ATLANTA (ANP) - Honkballer Ozzie Albies heeft met Atlanta Braves de World Series bereikt, de finale van de Amerikaanse Major League Baseball. De Braves versloegen in de play-offs titelverdediger Los Angeles Dodgers. Het zesde onderlinge duel eindigde zaterdag (plaatselijke tijd) in 4-2 voor de ploeg uit Atlanta en dat was ook de eindstand in de best-of-sevenserie.
De Braves staan voor de zesde keer in de clubgeschiedenis in de World Series. De voorlaatste keer was meer dan twintig jaar geleden, in 1999. De club won de World Series in 1995. Tegenstander in de komende finale van de MLB is Houston Astros. Wedstrijd één is dinsdag in Houston.
De 24-jarige Albies, afkomstig van Curaçao, zorgde zaterdagavond (plaatselijke tijd) in het zesde treffen met de Dodgers in de eerste inning voor het eerste punt van de Braves. Hij kon over de thuisplaat lopen na een een rake klap van slagman Austin Riley. In de vierde inning kwamen de Dodgers langszij (1-1), maar de thuisploeg sloeg in de eigen slagbeurt van die inning hard terug met een homerun van Eddie Rosario. Hij nam Travis d'Arnaud en Ehire Adrianza mee over de thuisplaat: 4-1. In de zevende inning wisten de bezoekers uit Los Angeles nog een punt te maken: 4-2.
Sprakeloos
"Ik ben eerlijk gezegd sprakeloos", zei matchwinner Rosario, die minder dan drie maanden in dienst is bij de Braves. "Ik heb alles gegeven voor het team en ben enorm trots op mezelf én het team dat we de World Series hebben gehaald."
Manager Brian Snitker was bijzonder ingenomen met de prestatie van zijn team. "Ik kan deze groep niet genoeg prijzen. We zijn er dit seizoen voor gegaan en hebben volgehouden en dat was zeker niet eenvoudig. Ik ben trots op iedere speler van het team."
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
13 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden