Honkbalclub Boston Red Sox erkent incidenten met racisme
BOSTON (ANP) - De Amerikaanse honkbalclub Boston Red Sox erkent dat in stadion Fenway Park incidenten met racisme hebben plaatsgevonden. Afgelopen jaar kwamen bij de club zeven meldingen binnen over fans die racistische dingen riepen naar spelers of medewerkers van de club. "En dat zijn alleen de gevallen waarvan we het weten", staat in een verklaring van de Red Sox.
De negenvoudig kampioen van de Major League kwam met een verklaring naar aanleiding van uitspraken van Torii Hunter. De zwarte oud-honkballer, vijfvoudig All Star, zei onlangs dat hij in Boston talloze keren racistisch was bejegend. "Ik heb wel honderd keer het n-woord gehoord in Boston. Door kleine kinderen, met hun ouders naast zich. Daarom heb ik altijd in al mijn contracten laten opnemen dat ik nooit naar Boston zou gaan."
Boston Red Sox, de club van Oranje-international Xander Bogaerts, bevestigt de woorden van de 44-jarige Hunter. "Zijn verhaal klopt. Als je eraan twijfelt omdat je het nooit zelf hebt gehoord, neem het dan van ons aan: het gebeurt. En het gaat niet alleen om spelers. Het gebeurt ook bij onze gewaardeerde zwarte medewerkers die op wedstrijddagen voor ons werken. Ze dragen wat andere kleding dan de spelers, maar hun verhalen en ervaringen zijn voor ons net zo belangrijk. Er zijn duidelijke consequenties voor fans die racistische leuzen en haatdragende taal gebruiken op ons complex, al weten we dat we meer werk te doen hebben. Deze kleine groep fans is niet representatief voor wie wij zijn, maar vormt een afspiegeling van grotere systematische problemen die wij als organisatie moeten aanpakken. Echte verandering begint van binnen en wij proberen het beter te doen. Weet dat we luisteren. We horen je en geloven je."
Hunter reageerde via Twitter dankbaar op het bericht van de Red Sox. "Verandering begint nu. Veel liefde!"
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
11 minuten geledenARNHEM (ANP) - Handballer Luc Steins kan zich geen slecht EK permitteren. Als hij zijn olympische droom wil verwezenlijken, zijn overwinningen noodzakelijk op de Europese eindronde. Die begint voor Oranje zaterdag met een wedstrijd tegen Zweden.
17 minuten geledenRABAT (ANP) - Marokkaans international Achraf Hakimi noemt zijn doelman Yassine Bounou 'de beste keeper van de wereld' als het om penalty's gaat. Dat zei de verdediger van Marokko na afloop van de gewonnen strafschoppenserie tegen Nigeria tegen Ziggo Sport. Marokko won de reeks met 4-2 en gaat naar de finale van de Afrika Cup. Daarin treft Marokko zondag Senegal.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft Ajax kansloos gelaten in de achtste finale van de KNVB-beker. De club uit Alkmaar schaarde zich met een zege van 6-0 voor eigen publiek bij de laatste acht van het toernooi.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Amateurtennisser Jordan Smith heeft in het nieuwe showformat One Point Slam afgerekend met onder anderen Jannik Sinner en 1 miljoen Australische dollar (570.000 euro) gewonnen. Bij het toernooi in Melbourne, in aanloop naar de Australian Open, besliste één punt wie de partij won en zich daarmee plaatste voor de volgende ronde. De Australiër Smith klopte in de finale de Taiwanese Joanna Garland, de nummer 117 van de wereld bij de vrouwen.
21 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR/BELGA) - Ongeveer een derde van de tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028 moet onder de 100 dollar (86 euro) gaan kosten. Minstens 1 miljoen kaarten komen zelfs voor 24 euro beschikbaar, heeft Casey Wasserman, voorzitter van het organisatiecomité, beloofd.
1 dag geledenBAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
1 dag geleden