Honkbal, softbal en cricket vragen NOC*NSF in brandbrief om hulp
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse sportbonden voor honkbal/softbal en cricket vrezen deze zomer bij een ongewijzigd perspectief voor hun toekomst. Het verbod op wedstrijden tot 1 september vanwege het coronavirus kan volgens deze twee organisaties onder meer tot een grote leegloop leiden bij de verenigingen.
Door het verlies aan contributies ontstaan er dan ook grote financiële problemen, betogen de KNBSB (honk- en softbal) en de KNCB (cricket). Bovendien kunnen de spelers van de nationale teams zich door het gebrek aan wedstrijdritme amper voorbereiden op belangrijke toernooien.
"De verwachting is dat de terugloop van het aantal leden enorm zal zijn", stellen beide bonden in een brandbrief aan sportkoepel NOC*NSF. "Als geen wedstrijden gespeeld kunnen worden tot 1 september 2020, gaat het seizoen voor deze sporten als geheel verloren. Er worden dan geen wedstrijden gespeeld voor een periode van 18 maanden. Dat heeft verstrekkende gevolgen: direct voor de ledenaantallen en indirect op de contributie-inkomsten."
De KNBSB en de KNCB vragen NOC*NSF om hulp.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.
7 uur geledenMAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.
22 uur geledenLAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
2 dagen geleden