Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkongse rechtbank verbiedt protestlied

Hongkongse rechtbank verbiedt protestlied

HONGKONG (ANP/AFP) - Een Hongkongs hof van beroep heeft ingestemd met een verbod op het protestlied Glory to Hong Kong, dat werd gebruikt bij prodemocratische protesten in 2019 en 2020. De regering had hierom gevraagd.

Het is de eerste keer dat een lied in Hongkong wordt verboden sinds de voormalige kolonie in 1997 door het Verenigd Koninkrijk werd overdragen aan China. Het lied bevat de bekende zin "Bevrijd Hongkong, revolutie van onze tijd". Een lagere rechter had het verzoek van de regering vorig jaar juist afgewezen, omdat die zorgen had over de gevolgen voor onschuldige burgers die niets met het lied te maken hebben. De Hongkongse regering ging in beroep.

Rechter Jeremy Poon schrijft in het nieuwe vonnis dat de anonieme maker van Glory to Hongkong "het lied bedoeld had als een wapen en dat het dit ook is geworden" en dat het verbod bijdraagt aan het waarborgen van de nationale veiligheid. De advocaat van de regering heeft tijdens de rechtszaak verklaard dat het lied gelijkstaat aan "desinformatie en propaganda". De regering hoopt Google met het verbod te overtuigen Glory to Hong Kong uit de zoekresultaten te verwijderen.

Noodzakelijke maatregelen

Beijing staat achter het verbod. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt van een "legitieme en noodzakelijke maatregel" die moet bijdragen aan het waarborgen van de nationale veiligheid. Critici beschouwen een verbod op Glory to Hong Kong als een nieuwe tegenslag voor de vrijheid van meningsuiting in Hongkong. De metropool heeft een aparte status binnen China. In 1997 werd voor vijftig jaar een principe van 'één land, twee systemen' ingevoerd.

Glory to Hong Kong dook in 2019 op tijdens massaprotesten tegen een wetsvoorstel dat uitleveringen aan China mogelijk zou maken. Het wetsvoorstel werd later door de regionale regering ingetrokken, maar de betogingen hielden aan. Ze stopten pas nadat de centrale regering in Beijing een omstreden veiligheidswet had ingevoerd. Prominente prodemocratische activisten zitten sindsdien vast of zijn naar het buitenland gevlucht.

Meer uit Buitenland

Brussel verwacht lastige onderhandelingen over meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Brussel wacht lastige onderhandelingen met en tussen de 27 EU-lidstaten over de meerjarenbegroting. Dat zei de Deense minister Marie Bjerre vrijdag na afloop van een bijeenkomst van ministers over EU-zaken. In de vergadering spraken de EU-ministers voor het eerst met elkaar over het deze week door de Commissie gepresenteerde voorstel voor het EU-budget 2028-2034

42 minuten geleden
Voorlopig geen buitenlanders in vakantieresort Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen zijn toch niet welkom in een onlangs geopend vakantieresort in Wonsan Kalma, aan de oostkust van Noord-Korea. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov bracht daar vorige week nog een bezoek en sprak van een "goede toeristische attractie".

54 minuten geleden
Geweld in Syrische stad Suwayda laait toch weer op

SUWAYDA (ANP/AFP) - Gewapende groepen die gesteund worden door de Syrische regering zijn toch weer slaags geraakt met druzische strijders in het zuiden van het land. Donderdag was een wapenstilstand ingegaan, hadden regeringstroepen zich uit de stad Suwayda en omstreken teruggetrokken en leek de rust weer te keren.

57 minuten geleden
Tomorrowland volledig open voor alle bezoekers met ticket

BOOM (ANP) - Tomorrowland gaat vrijdag volledig en voor alle bezoekers met een ticket open. De organisatie van het Belgische festival volgt daarin het meest optimistische scenario dat op tafel lag na de grote brand op woensdag, waarbij het hoofdpodium volledig afbrandde. In de nacht van donderdag op vrijdag werd met man en macht gebouwd aan een nieuw podium.

2 uur geleden
Libische militieleider in Duitsland opgepakt in opdracht ICC

DEN HAAG (ANP) - De leider van een beruchte Libische militie is op verzoek van het Internationaal Strafhof (ICC) in Duitsland opgepakt. Khaled El Hishri's overlevering aan het hof in Den Haag wordt voorbereid.

3 uur geleden
VN willen schuldigen aan geweld in Suweyda gestraft zien

GENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties eist een spoedig onderzoek naar het bloedige geweld tussen met name druzen en bedoeïenen in de Zuid-Syrische stad Suweyda. De verantwoordelijken mogen daarmee niet wegkomen, vindt Hoge Commissaris Volker Türk.

3 uur geleden
Zelensky: Europese sancties tegen Rusland komen op goed moment

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is blij met de nieuwe Europese sancties tegen Rusland, waarover vrijdag afspraken zijn gemaakt. "Dit besluit is essentieel en komt op het goede moment, zeker nu als antwoord op het feit dat Rusland met grotere wreedheid aanvallen uitvoert op onze steden en dorpen", schrijft hij op X.

3 uur geleden