Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay vliegt om Rusland heen
HONGKONG (ANP/RTR) - De Hongkongse luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific vliegt voorlopig niet meer door het Russische luchtruim. Daarmee wijkt het bedrijf af van Chinese branchegenoten, die dat nog wel gewoon doen. Veel andere Aziatische en westerse luchtvaartmaatschappijen hadden al eerder besloten Rusland te mijden of werden door Rusland geweerd als antwoord op westerse sancties voor Russische luchtvaartmaatschappijen.
De stap van Cathay is opvallend, omdat de maatschappij daarmee sterk afwijkt van de Chinese norm. Dat land, dat sinds enkele jaren zijn grip op Hongkong sterk versterkt heeft, weigert tot nu toe de Russische inval in Oekraïne te veroordelen.
Het omvliegen kost Cathay vooral op vluchten van en naar West-Europa meer tijd en geld. Zo moet er bijvoorbeeld meer brandstof worden getankt voor de langere afstand en moet er in sommige gevallen ook meer personeel mee vanwege de langere vluchttijden. Dat komt bovenop de problemen die de luchtvaartmaatschappij heeft door strenge quarantaineregels in Hongkong. Daardoor mogen er geen passagiers vanuit landen als de Verenigde Staten en Groot-Brittannië Hongkong in.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.
50 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.
3 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris gaat geplande lokale verboden voor fatbikes aanvechten. Dat bevestigt eigenaar Armando Muis na berichtgeving in het AD. Volgens Muis moet niet het voertuig, maar de gebruiker worden aangepakt.
5 uur geleden