Hongkongse beurs toont licht herstel op rustige handelsdag
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong toonde dinsdag wat herstel na de stevige verliesbeurt een dag eerder. De hoop op een sterk herstel van de coronacrisis nu veel belangrijke economieën weer openen na de lockdowns, leidde tot enig optimisme. Beleggers deden het verder rustig aan vanwege de lange vakantieperiode in Japan en China. De belangrijke financiële markten in Tokio en Shanghai gaan donderdag pas weer open. Ook in Thailand hadden beleggers nog een vrije dag.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus, na de verliesbeurt van ruim 1 procent aan het begin van de week. De Kospi in Seoul klom 0,4 procent. De All Ordinaries in Sydney steeg 0,5 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente ongewijzigd te laten. De Reserve Bank of Australia herhaalde niet aan de rente te zullen tornen zolang de inflatie niet langdurig tussen de 2 en 3 procent uitkomt. De centrale bankiers verwachten dat de inflatiedoelstelling pas in 2024 zal worden bereikt.
De hoofdindex in Taipei, de Taiex, ging verder omlaag en verloor 1,7 procent door een plotselinge sterke stijging van het aantal coronabesmettingen in Taiwan. De Taiex zakte een dag eerder al 2 procent. De beurs in India ging licht vooruit ondanks dat het land de grens van 20 miljoen coronabesmettingen is gepasseerd. Het aantal coronagevallen in India nam voor de dertiende dag op rij met meer dan 300.000 toe.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein heeft in het tweede kwartaal minder omzet behaald in Europa. De verkopen daalden volgens het Chinese bedrijf onder meer vanwege teruggeschroefde uitgaven aan onlineadvertenties, vooruitlopend op de veranderende regels voor invoerrechten in de Europese Unie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag met verliezen begonnen aan de nieuwe handelsweek. Dat kwam onder meer door hernieuwde zorgen bij beleggers dat de inflatie verder wordt aangejaagd nu de olieprijzen weer stijgen. Daarnaast zijn beurshandelaren voorzichtig in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deze kerst laten mensen zich bij het online zoeken naar cadeaus vooral adviseren door chatbots zoals ChatGPT. Dat blijkt uit onderzoek van Adobe Analytics naar het koopgedrag van consumenten in de Verenigde Staten.
3 uur geleden