Hongkongse beurs schiet omhoog na terugkeer beleggers
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong is woensdag omhoog geschoten. Beleggers keerden terug na een feestdag en trokken zich op aan de winsten op de beurzen in New York. Rentes op staatsobligaties daalden, dus waren aandelen weer erg in trek. Die ommekeer is te danken aan speculatie op de beurs dat centrale banken hun rentes minder fors zullen verhogen.
De Hang Seng in Hongkong won 5,5 procent. De beurzen in de Volksrepubliek China waren gesloten vanwege een nationale feestdag. De Japanse Nikkei steeg 0,4 procent en de Kospi in Seoul stond een fractie lager. De All Ordinaries in Sydney won 1,6 procent.
In Zuid-Korea stegen de prijzen in september iets minder hard dan in de voorgaande maand. Het is de tweede maand op rij waarin de inflatie is afgenomen. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor voedsel en energie niet meetellen, steeg in september juist iets ten opzichte van augustus.
Tech
TSMC won 3,7 procent in Taipei. Analisten van Morgan Stanley noemden het aandeel de beste keuze in de chipindustrie, omdat het Taiwanese bedrijf marktleider is en daardoor veel invloed heeft op de prijzen. Zo zou Apple ingestemd hebben met een prijsverhoging waar het Amerikaanse techbedrijf eerder nog tegen was.
In Hongkong was BYD een opvallende winnaar. De fabrikant van elektrische auto's en accu's maakte bekend in september 187 procent meer auto's te hebben verkocht dan in dezelfde maand vorig jaar. Ook sloot het bedrijf een grote verkoopdeal met autoverhuurder Sixt. Het bedrijf werd 8,3 procent meer waard.
Oliekoers
De olieprijzen daalden licht in de aanloop naar de vergadering van de OPEC+. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 86,18 dollar per vat. Brentolie zakte 0,3 procent tot een prijs van 91,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
24 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.
40 minuten geledenOAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.
5 uur geleden