Hongkongse beurs schiet omhoog na terugkeer beleggers
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong is woensdag omhoog geschoten. Beleggers keerden terug na een feestdag en trokken zich op aan de winsten op de beurzen in New York. Rentes op staatsobligaties daalden, dus waren aandelen weer erg in trek. Die ommekeer is te danken aan speculatie op de beurs dat centrale banken hun rentes minder fors zullen verhogen.
De Hang Seng in Hongkong won 5,5 procent. De beurzen in de Volksrepubliek China waren gesloten vanwege een nationale feestdag. De Japanse Nikkei steeg 0,4 procent en de Kospi in Seoul stond een fractie lager. De All Ordinaries in Sydney won 1,6 procent.
In Zuid-Korea stegen de prijzen in september iets minder hard dan in de voorgaande maand. Het is de tweede maand op rij waarin de inflatie is afgenomen. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor voedsel en energie niet meetellen, steeg in september juist iets ten opzichte van augustus.
Tech
TSMC won 3,7 procent in Taipei. Analisten van Morgan Stanley noemden het aandeel de beste keuze in de chipindustrie, omdat het Taiwanese bedrijf marktleider is en daardoor veel invloed heeft op de prijzen. Zo zou Apple ingestemd hebben met een prijsverhoging waar het Amerikaanse techbedrijf eerder nog tegen was.
In Hongkong was BYD een opvallende winnaar. De fabrikant van elektrische auto's en accu's maakte bekend in september 187 procent meer auto's te hebben verkocht dan in dezelfde maand vorig jaar. Ook sloot het bedrijf een grote verkoopdeal met autoverhuurder Sixt. Het bedrijf werd 8,3 procent meer waard.
Oliekoers
De olieprijzen daalden licht in de aanloop naar de vergadering van de OPEC+. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 86,18 dollar per vat. Brentolie zakte 0,3 procent tot een prijs van 91,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
3 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
4 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
8 uur geleden