Hongkongse beurs schiet omhoog na terugkeer beleggers
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong is woensdag omhoog geschoten. Beleggers keerden terug na een feestdag en trokken zich op aan de winsten op de beurzen in New York. Rentes op staatsobligaties daalden, dus waren aandelen weer erg in trek. Die ommekeer is te danken aan speculatie op de beurs dat centrale banken hun rentes minder fors zullen verhogen.
De Hang Seng in Hongkong won 5,5 procent. De beurzen in de Volksrepubliek China waren gesloten vanwege een nationale feestdag. De Japanse Nikkei steeg 0,4 procent en de Kospi in Seoul stond een fractie lager. De All Ordinaries in Sydney won 1,6 procent.
In Zuid-Korea stegen de prijzen in september iets minder hard dan in de voorgaande maand. Het is de tweede maand op rij waarin de inflatie is afgenomen. De kerninflatie, waarin de sterk schommelende prijzen voor voedsel en energie niet meetellen, steeg in september juist iets ten opzichte van augustus.
Tech
TSMC won 3,7 procent in Taipei. Analisten van Morgan Stanley noemden het aandeel de beste keuze in de chipindustrie, omdat het Taiwanese bedrijf marktleider is en daardoor veel invloed heeft op de prijzen. Zo zou Apple ingestemd hebben met een prijsverhoging waar het Amerikaanse techbedrijf eerder nog tegen was.
In Hongkong was BYD een opvallende winnaar. De fabrikant van elektrische auto's en accu's maakte bekend in september 187 procent meer auto's te hebben verkocht dan in dezelfde maand vorig jaar. Ook sloot het bedrijf een grote verkoopdeal met autoverhuurder Sixt. Het bedrijf werd 8,3 procent meer waard.
Oliekoers
De olieprijzen daalden licht in de aanloop naar de vergadering van de OPEC+. Een vat Amerikaanse olie werd 0,4 procent goedkoper op 86,18 dollar per vat. Brentolie zakte 0,3 procent tot een prijs van 91,53 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - TNO heeft een lasertechnologie ontwikkeld voor de recycling van zonnepanelen. Volgens het onderzoeksbureau kunnen zonnepanelen met de technologie efficiƫnt en energiezuinig worden ontmanteld en kan meer dan 99 procent van het gebruikte zilver en hoogzuiver silicium worden teruggewonnen.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van drankenwinkel Gall & Gall staken vrijdag voor een betere cao en daardoor zijn tientallen filialen gesloten. Dat meldt vakbond FNV. Onder meer in Amsterdam, Rotterdam, Eindhoven en Delft zijn winkels dicht. De vakbond dreigt de komende weken met meer stakingen.
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
13 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
15 uur geleden