Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkongse activist Tony Chung vlucht naar Verenigd Koninkrijk

Hongkongse activist Tony Chung vlucht naar Verenigd Koninkrijk

LONDEN (ANP/DPA/RTR) - Tony Chung, een bekende activist van de prodemocratische beweging in Hongkong, is naar het Verenigd Koninkrijk gevlucht. Daar heeft de 22-jarige asiel aangevraagd, zo maakte hij donderdag bekend via Instagram. Hij plaatste ook een foto van zijn aankomst in het land.

In 2021 veroordeelde een Hongkongse rechter Chung tot een gevangenisstraf van drie en een half jaar op basis van de omstreden nationale veiligheidswet die China in 2020 doorvoerde in Hongkong. Chung zou hebben "aangezet tot afscheiding" van China. De student voerde actie tegen die wet en zette zich in voor een onafhankelijk Hongkong. Chung werd eind 2020 al tot een gevangenisstraf van een jaar veroordeeld om zijn deelname aan prodemocratische betogingen.

In juni 2023 werd hij wegens goed gedrag eerder vrijgelaten. Na zijn vrijlating bleef hij onder de controle van Hongkongse autoriteiten staan. Op Facebook legt de activist uit dat hij Hongkong wist te ontvluchten door toestemming te verkrijgen voor een vakantie op het Japanse eiland Okinawa. Met de hulp van Amerikaanse, Canadese en Britse "individuen en organisaties" lukte het hem om van daaruit zijn vertrek naar het VK te regelen.

De nationale veiligheidswet werd in 2020 van kracht na massale prodemocratische protesten. Talloze activisten zijn op basis van de tekst al veroordeeld, of vluchtten weg naar het buitenland.

Meer uit Buitenland

VS sturen 5000 militairen naar Polen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.

2 uur geleden
Demonstratie bij opening Amerikaans consulaat in Groenland

NUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.

2 uur geleden
Rechtbank zet belangrijkste Turkse oppositieleider af

ISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.

6 uur geleden
Poetin: grote nucleaire oefening met Belarus afgerond

MOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.

8 uur geleden
Italië wil praten over EU-sancties tegen Israëlische minister

ROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.

10 uur geleden
Rutte 'niet ongerust' over vermindering Amerikaanse hulptroepen

HELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.

10 uur geleden
Ebolabesmetting gemeld op honderden kilometers van uitbraakgebied

KINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.

12 uur geleden