Hongkongse activist toch zes jaar de gevangenis in
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Hongkongse activist Edward Leung (28) moet toch zes jaar de cel in. Leung was in beroep gegaan tegen een gevangenisstraf, maar tevergeefs. De activist was veroordeeld voor betrokkenheid bij rellen rond een demonstratie in 2016.
Leung, die als radicale 'lokalist' te boek staat, is vanwege zijn politieke kleur populair onder de mensen die demonstreren tegen de Chinese overheid. Hij werd in 2018 veroordeeld omdat hij twee jaar eerder demonstraties had aangevoerd. Leung wilde strafvermindering krijgen, maar kreeg woensdag nul op het rekest van de rechter.
Hongkongse demonstranten gaan weer vaker de straat op om meer democratie te eisen. Eerdere massaprotesten waren de kop in gedrukt door de uitbraak van het nieuwe coronavirus en maatregelen van de overheid om de uitbraak in te dammen. De bekrachtiging van Leungs vonnis zou de onvrede in Hongkong weer opnieuw kunnen aanwakkeren.
Slogan
Demonstranten riepen vorig jaar massaal zijn slogan "Eis Hongkong terug, de revolutie van onze tijd!". Een eerdere rechtbankzitting in de zaak Leung trok in oktober vorig jaar honderden demonstranten die hun steun kwamen betuigen.
De Hongkongse protesten begonnen in 2016 nadat de overheid er een campagne had gevoerd tegen straatverkopers zonder vergunning. Bij de zogenoemde 'vissenbalrellen' raakten meer dan negentig politieagenten gewond en werden waarschuwingsschoten gelost. Leung werd veroordeeld aan de hand van oude koloniale wetgeving die steeds vaker wordt gebruikt om demonstranten achter de tralies te krijgen. Hij won veel bekendheid door de rellen en de daaropvolgende rechtszaken.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.
5 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.
7 minuten geledenPARIJS/DEN HAAG (ANP) - De hoogste militair van Nederland en die van een dertigtal vooral Europese landen gaan overleggen over het breken van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Ze komen later deze week bijeen in het Verenigd Koninkrijk, dat het voortouw wil nemen in de nieuwe 'Hormuz-coalitie'.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zegt het gastransport naar Oekraïne geleidelijk op te schorten tot er weer olie vloeit door de Droezjba-pijpleiding. Die bij een aanval beschadigde verbinding levert Russische olie via Oekraïne naar onder meer Hongarije. De pijpleiding is al weken een twistpunt tussen de Ruslandgezinde regering van de Hongaarse premier Viktor Orbán en Kyiv.
5 uur geledenSLAMABAD/TEHERAN/ANKARA (ANP/RTR) - Er zijn geen directe of indirecte contacten tussen Iran en de VS volgens de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghadam. Hij voegt eraan toe dat bevriende landen proberen een basis te leggen voor een dialoog tussen Teheran en Washington, om een einde te maken aan de oorlog.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
6 uur geleden