Hongkongse activist toch zes jaar de gevangenis in
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Hongkongse activist Edward Leung (28) moet toch zes jaar de cel in. Leung was in beroep gegaan tegen een gevangenisstraf, maar tevergeefs. De activist was veroordeeld voor betrokkenheid bij rellen rond een demonstratie in 2016.
Leung, die als radicale 'lokalist' te boek staat, is vanwege zijn politieke kleur populair onder de mensen die demonstreren tegen de Chinese overheid. Hij werd in 2018 veroordeeld omdat hij twee jaar eerder demonstraties had aangevoerd. Leung wilde strafvermindering krijgen, maar kreeg woensdag nul op het rekest van de rechter.
Hongkongse demonstranten gaan weer vaker de straat op om meer democratie te eisen. Eerdere massaprotesten waren de kop in gedrukt door de uitbraak van het nieuwe coronavirus en maatregelen van de overheid om de uitbraak in te dammen. De bekrachtiging van Leungs vonnis zou de onvrede in Hongkong weer opnieuw kunnen aanwakkeren.
Slogan
Demonstranten riepen vorig jaar massaal zijn slogan "Eis Hongkong terug, de revolutie van onze tijd!". Een eerdere rechtbankzitting in de zaak Leung trok in oktober vorig jaar honderden demonstranten die hun steun kwamen betuigen.
De Hongkongse protesten begonnen in 2016 nadat de overheid er een campagne had gevoerd tegen straatverkopers zonder vergunning. Bij de zogenoemde 'vissenbalrellen' raakten meer dan negentig politieagenten gewond en werden waarschuwingsschoten gelost. Leung werd veroordeeld aan de hand van oude koloniale wetgeving die steeds vaker wordt gebruikt om demonstranten achter de tralies te krijgen. Hij won veel bekendheid door de rellen en de daaropvolgende rechtszaken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderhandelaars van Iran en de Verenigde Staten zijn het eens over een verlenging van het bestand en het starten van onderhandelingen over het nucleaire programma van Iran, meldt Axios op basis van Amerikaanse bronnen. Volgens de nieuwssite moet het akkoord nog wel worden ondertekend door zowel de Amerikaanse president Donald Trump als de Iraanse leiders.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
7 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
8 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
9 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
9 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
9 uur geleden