Hongkongse activist toch zes jaar de gevangenis in
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - De Hongkongse activist Edward Leung (28) moet toch zes jaar de cel in. Leung was in beroep gegaan tegen een gevangenisstraf, maar tevergeefs. De activist was veroordeeld voor betrokkenheid bij rellen rond een demonstratie in 2016.
Leung, die als radicale 'lokalist' te boek staat, is vanwege zijn politieke kleur populair onder de mensen die demonstreren tegen de Chinese overheid. Hij werd in 2018 veroordeeld omdat hij twee jaar eerder demonstraties had aangevoerd. Leung wilde strafvermindering krijgen, maar kreeg woensdag nul op het rekest van de rechter.
Hongkongse demonstranten gaan weer vaker de straat op om meer democratie te eisen. Eerdere massaprotesten waren de kop in gedrukt door de uitbraak van het nieuwe coronavirus en maatregelen van de overheid om de uitbraak in te dammen. De bekrachtiging van Leungs vonnis zou de onvrede in Hongkong weer opnieuw kunnen aanwakkeren.
Slogan
Demonstranten riepen vorig jaar massaal zijn slogan "Eis Hongkong terug, de revolutie van onze tijd!". Een eerdere rechtbankzitting in de zaak Leung trok in oktober vorig jaar honderden demonstranten die hun steun kwamen betuigen.
De Hongkongse protesten begonnen in 2016 nadat de overheid er een campagne had gevoerd tegen straatverkopers zonder vergunning. Bij de zogenoemde 'vissenbalrellen' raakten meer dan negentig politieagenten gewond en werden waarschuwingsschoten gelost. Leung werd veroordeeld aan de hand van oude koloniale wetgeving die steeds vaker wordt gebruikt om demonstranten achter de tralies te krijgen. Hij won veel bekendheid door de rellen en de daaropvolgende rechtszaken.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
3 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
5 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
18 minuten geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.
2 uur geleden