Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkongse activist Joshua Wong opnieuw veroordeeld tot cel

Hongkongse activist Joshua Wong opnieuw veroordeeld tot cel

HONGKONG (ANP/DPA) - De Hongkongse activist Joshua Wong is opnieuw veroordeeld voor het bijwonen van een illegale demonstratie. De 24-jarige dissident zou in november vrijkomen, maar van de rechtbank moet hij nog eens tien maanden de gevangenis in.

Wong en zo'n 20.000 anderen kwamen vorig jaar bijeen om de slachtoffers van het Plein van de Hemelse Vrede-protest te herdenken. De gebeurtenissen van 4 juni 1989 in Peking worden elk jaar in Hongkong herdacht, maar dat mocht vorig jaar voor het eerst niet niet vanwege de coronapandemie.

Wong, die ook wel wordt gezien als een van de gezichten van de prodemocratische beweging, werd vorig jaar veroordeeld tot 13,5 maand cel voor het bijwonen van een ongeoorloofd protest tegen de regering. Donderdag zijn naast Wong ook vier districtsraadsleden schuldig bevonden. Zij hebben vier tot zes maanden celstraf opgelegd gekregen. Wong en twee van hen worden ook nog vervolgd voor het overtreden van de omstreden veiligheidswet die Peking in Hongkong heeft ingevoerd.

Protesten

Sinds de invoering van de veiligheidswet een jaar geleden worden geregeld belangrijke prodemocratische activisten vervolgd. Voorafgaand aan de invoering van die wet was het ruim een jaar zeer onrustig in Hongkong. Er werden massaal protesten gehouden tegen de regering en voor meer democratie. Die eindigden meermaals in botsingen met de veiligheidsdiensten.

Hongkong is sinds 1997, het jaar waarin het Verenigd Koninkrijk hun toenmalige kroonkolonie teruggaven aan China, een autonomie regio binnen China. Er werd toen voor de eerstvolgende vijftig jaar afgesproken dat Hongkong een groot deel van zijn afhankelijkheid zou behouden, maar die vrijheden worden langzaamaan ingeperkt. Door die afspraken is het in Hongkong bijvoorbeeld toegestaan om de opstand in Peking te herdenken.

Chinese studenten in Peking protesteerden in de zomer van 1989 wekenlang tegen de communistische regering en voor meer democratische vrijheden. De veiligheidstroepen maakten met veel geweld een einde aan de betogingen op het Plein van de Hemelse Vrede. Het is niet bekend hoeveel mensen er precies omkwamen, maar volgens schattingen gaat het om duizenden dodelijke slachtoffers.

Meer uit Buitenland

Libanon: Israël beschoot observatiepost in het zuiden

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon beschuldigt Israël ervan gericht te hebben geschoten op een observatiepost van het leger in het zuiden van het land. Volgens de strijdmacht is het bevel gegeven de positie te verdedigen en terug te schieten.

7 minuten geleden
Politie arresteert bij Koblenz moordverdachte 31 jaar na moord

KOBLENZ (ANP) - De Duitse politie heeft in de buurt van Koblenz een 81-jarige man gearresteerd die wordt verdacht van verkrachting en moord in 1994. Het onderzoek naar de verkrachting van en moord op de 24-jarige Amerikaanse toeriste Amy Lopez in de toeristische vesting Ehrenbreitstein was eerder vastgelopen.

41 minuten geleden
Europarlement roept op tot meer EU-sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil dat de EU meer sancties tegen Rusland instelt. Ook wil het parlement dat de EU-import wordt afgebouwd van Russische olie, alle aardolieproducten, uranium, verrijkt uranium en nucleaire brandstof. De oproep wordt gesteund door 437 Europarlementariërs. 82 Europarlementariërs stemden dinsdag tegen en 70 onthielden zich van stemming. Dat gebeurde in een extra plenaire vergadering, vier jaar na het begin van de Russische invasie in Oekraïne.

42 minuten geleden
Rusland won in vierde oorlogsjaar meer veld, stellen onderzoekers

KYIV (ANP/AFP) - Het Russische leger boekte in het vierde jaar van de oorlog tegen Oekraïne meer terreinwinst dan in de twee jaar ervoor. Rusland nam nog eens 0,8 procent van het buurland in, maakt persbureau AFP op uit cijfers van een gezaghebbende denktank.

1 uur geleden
Kremlin: Rusland vecht door tot doelen in Oekraïne bereikt zijn

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.

2 uur geleden
Zelensky: zonder datum EU-toetreding zal Poetin Europa verdelen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.

2 uur geleden
EU-kopstukken in Kyiv: agressor mag niet beloond worden

KYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.

3 uur geleden