Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong weigert directeur Human Rights Watch

Hongkong weigert directeur Human Rights Watch

HONGKONG (ANP/AFP) - De directeur van mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) is zondag de toegang geweigerd tot Hongkong. Kenneth Roth wilde na de maandenlange protesten in de stadstaat daar het jaarverslag van de organisatie presenteren, maar werd op het vliegveld tegengehouden.

"Ik had gehoopt het constante Chinese ondermijnen van de mensenrechten wereldwijd aan de kaak te stellen", zei Roth in een statement. "Dat ik nu word geweigerd in Hongkong, laat precies het probleem zien." In Hongkong gaan honderdduizenden mensen al maandenlang de straat op om te demonstreren tegen de groeiende invloed van China. De betogingen worden hard neergeslagen.

Roth is niet de eerste die Hongkong niet binnen mag. In 2018 werd het werkvisum van journalist Victor Mallet zonder reden niet verlengd, waardoor hij Hongkong niet meer in mocht. Mallet, die met zijn gezin in de stadstaat woonde, werkt voor de Financial Times.

Meer uit Buitenland

Oekraïne voert droneaanvallen uit op Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar er zijn ook doelen geraakt. Het Russische staatspersbureau TASS meldt dat een olieterminal en een datacentrum werden getroffen. Oekraïense media melden aanvallen op een brug.

3 minuten geleden
Politie doorzoekt luchthaven Leipzig na ontdekking gat in hek

LEIPZIG (ANP) - Op de luchthaven van Leipzig lijkt een voertuig door een hek te zijn gereden. Na de ontdekking van een groot gat in de omheining, werd een start- en landingsbaan afgesloten en het Duitse vliegveld werd afgezocht naar mensen, voorwerpen en voertuigen die daar niet horen te zijn. Op het vliegveld werd in augustus een mislukte drone-aanval uitgevoerd.

40 minuten geleden
Doden en gewonden door incident op militaire basis in Canada

WAINWRIGHT (ANP/AFP/RTR) - Op een militaire basis in de Canadese provincie Alberta zijn doden en gewonden gevallen. Premier Mark Carney spreekt op X van "een ernstig incident dat een grote brand heeft veroorzaakt".

1 uur geleden
Rubio vraagt om hard optreden van Israël tegen kolonisten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De VS willen dat Israël meer doet om aanvallen door kolonisten op de bezette Westelijke Jordaanoever te voorkomen. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag.

3 uur geleden
Vance: immigratie is verantwoordelijk voor geweld in Frankrijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat immigratie verantwoordelijk is voor het geweld tijdens de grootschalige protesten in Frankrijk. Op X reageert de conservatieve politicus op een video waarin te zien is hoe het stadhuis van Limoges in brand werd gestoken.

3 uur geleden
Saudi-Arabië meldt onderscheppen van raketten en drones

RIYAD (ANP/RTR/DPA) - De Saudische luchtverdediging heeft twee raketten onderschept die door de Jemenitische Houthi's waren afgevuurd in de richting van de zuidwestelijke stad Khamis Mushait. Dat meldde de door Saudi-Arabië geleide militaire coalitie zondag.

4 uur geleden
VS willen analyse van gevolgen afzien sancties op Rusland

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om af te zien van heffingen op Russische energie komt neer op een pauze van zestig dagen om de gevolgen voor de wereldeconomie te "analyseren". Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zaterdag gezegd.

5 uur geleden