Hongkong weigert directeur Human Rights Watch
HONGKONG (ANP/AFP) - De directeur van mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch (HRW) is zondag de toegang geweigerd tot Hongkong. Kenneth Roth wilde na de maandenlange protesten in de stadstaat daar het jaarverslag van de organisatie presenteren, maar werd op het vliegveld tegengehouden.
"Ik had gehoopt het constante Chinese ondermijnen van de mensenrechten wereldwijd aan de kaak te stellen", zei Roth in een statement. "Dat ik nu word geweigerd in Hongkong, laat precies het probleem zien." In Hongkong gaan honderdduizenden mensen al maandenlang de straat op om te demonstreren tegen de groeiende invloed van China. De betogingen worden hard neergeslagen.
Roth is niet de eerste die Hongkong niet binnen mag. In 2018 werd het werkvisum van journalist Victor Mallet zonder reden niet verlengd, waardoor hij Hongkong niet meer in mocht. Mallet, die met zijn gezin in de stadstaat woonde, werkt voor de Financial Times.
Meer uit Buitenland
MONTEVIDEO (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft jongeren in Uruguay zaterdag opgeroepen te trouwen en kinderen te krijgen. "Durf de stap te zetten door te trouwen en een gezin te stichten. Wees niet bang voor 'voor altijd'!", zei hij tijdens een gebedswake in het Centenario-stadion in hoofdstad Montevideo.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag zeker 360 mensen aangehouden, meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken. In verschillende steden werd voor het vierde weekend op rij geprotesteerd tegen onder meer de hoge kosten van levensonderhoud en de staat van het onderwijs.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt op Truth Social dat hij de rol van nieuwe woordvoerder van het Witte Huis heeft aangeboden aan Dana White, baas van de Ultimate Fighting Championship (UFC), de belangrijkste bond voor mixed martial arts (MMA).
5 uur geledenASUNCIÓN (ANP/AFP/RTR) - Paraguayaanse aanklagers hebben zaterdag formele aanklachten ingediend tegen de afgezette president Santiago Peña. De conservatieve ex-president wordt beschuldigd van betrokkenheid bij een bankencrisis.
8 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde bij een schietpartij in het stadscentrum van de Poolse stad Krakau "gefascineerd was door extreemrechtse ideologieën". Dat heeft de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, verklaard.
8 uur geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - In de woning van de schutter die zaterdagmiddag zes mensen doodde in het centrum van de Poolse stad Krakau zijn de lichamen van drie overleden personen aangetroffen, maakte de Poolse premier Donald Tusk zaterdagavond bekend.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft oppositieleider Gadi Eisenkot aangewezen om als eerste te proberen een coalitie te vormen. Dat meldt het kantoor van Herzog zaterdagavond in een verklaring. Zowel het blok van premier Benjamin Netanyahu als dat van Eisenkot wist eind oktober geen absolute meerderheid te behalen bij de parlementsverkiezingen in Israël.
9 uur geleden