Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong vraagt banken naar blootstelling aan Evergrande

Hongkong vraagt banken naar blootstelling aan Evergrande

HONGKONG (ANP) - De centrale bank van Hongkong heeft kredietverstrekkers in de stadstaat gevraagd wat hun financiële blootstelling is aan het wankele vastgoedconcern China Evergrande Group. Ze hebben 24 uur de tijd om met een antwoord te komen, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Het is niet de eerste keer dat de Hong Kong Monetary Authority (HKMA) dit jaar vraagt naar de banden tussen banken en Evergrande. Deze zomer verzocht de toezichthouder financieel dienstverleners uitleg te geven over de beëindiging van hypotheken voor projecten van Evergrande die nog niet waren afgerond.

Evergrande is een gigantische speler op de Chinese vastgoedmarkt met bouwprojecten in honderden steden in het Aziatische land. Om te groeien leende het conglomeraat veel geld, maar de schuldenberg van omgerekend circa 260 miljard euro lijkt nu onhoudbaar. Leveranciers wachten nog op hun geld en vorige week liet het bedrijf een rentebetaling op obligaties verstrijken.

Tot nu toe hebben banken die actief zijn in de regio de markten vooral gerustgesteld over de impact van een eventueel faillissement van Evergrande op hun eigen balans. HSBC zei vorige week nog geen directe impact te ervaren van de problemen. Zeker tien Chinese beursgenoteerde banken meldden genoeg onderpand te hebben gekregen voor leningen aan Evergrande en dat risico's beheersbaar zijn.

De centrale bank van China beloofde eerder al alles te doen om een "gezonde vastgoedmarkt" te garanderen en huizenkopers te beschermen. Beleidsmakers gaven het bankwezen ook nog een nieuwe geldinjectie om schokken op te vangen.

Meer uit Financieel

EU: ruim miljoen banen in gevaar door spanningen en concurrentie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - In de Europese Unie staan ruim 1 miljoen banen op het spel door wereldwijde concurrentie en geopolitieke spanningen. Dat meldt de Europese Commissie in het voorjaarspakket dat woensdag werd gepubliceerd. Onder meer de bouw, de metaalindustrie, de auto-industrie en het transport zijn volgens het rapport kwetsbaar.

25 minuten geleden
Brussel wil meer geld naar Europese chips, AI en clouddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.

1 uur geleden
Nederlandse rechter bevoegd in Amerikaanse zaak Greenpeace

AMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".

1 uur geleden
Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

3 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

4 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

5 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

5 uur geleden