Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong vraagt banken naar blootstelling aan Evergrande

Hongkong vraagt banken naar blootstelling aan Evergrande

HONGKONG (ANP) - De centrale bank van Hongkong heeft kredietverstrekkers in de stadstaat gevraagd wat hun financiële blootstelling is aan het wankele vastgoedconcern China Evergrande Group. Ze hebben 24 uur de tijd om met een antwoord te komen, schrijft persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

Het is niet de eerste keer dat de Hong Kong Monetary Authority (HKMA) dit jaar vraagt naar de banden tussen banken en Evergrande. Deze zomer verzocht de toezichthouder financieel dienstverleners uitleg te geven over de beëindiging van hypotheken voor projecten van Evergrande die nog niet waren afgerond.

Evergrande is een gigantische speler op de Chinese vastgoedmarkt met bouwprojecten in honderden steden in het Aziatische land. Om te groeien leende het conglomeraat veel geld, maar de schuldenberg van omgerekend circa 260 miljard euro lijkt nu onhoudbaar. Leveranciers wachten nog op hun geld en vorige week liet het bedrijf een rentebetaling op obligaties verstrijken.

Tot nu toe hebben banken die actief zijn in de regio de markten vooral gerustgesteld over de impact van een eventueel faillissement van Evergrande op hun eigen balans. HSBC zei vorige week nog geen directe impact te ervaren van de problemen. Zeker tien Chinese beursgenoteerde banken meldden genoeg onderpand te hebben gekregen voor leningen aan Evergrande en dat risico's beheersbaar zijn.

De centrale bank van China beloofde eerder al alles te doen om een "gezonde vastgoedmarkt" te garanderen en huizenkopers te beschermen. Beleidsmakers gaven het bankwezen ook nog een nieuwe geldinjectie om schokken op te vangen.

Meer uit Financieel

Slovenen mogen nog maar 50 liter per dag tanken

LJUBLJANA (ANP/BELGA/RTR) - In Slovenië mogen automobilisten voorlopig nog maar 50 liter per dag tanken door tekorten bij pompen. Het land heeft last van Italianen en Oostenrijkers die komen tanken, omdat benzine en diesel er veel goedkoper zijn. Nu de brandstofprijzen overal sterk zijn toegenomen, is een ritje naar Slovenië om te tanken voor hen opeens een stuk interessanter.

10 uur geleden
Filipijnen staan vervuilendere brandstof toe om energiecrisis

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.

14 uur geleden
KVNR: Nederlandse zeevarenden in Golf voelen zich niet veilig

HILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

16 uur geleden
Chinese premier belooft aanpak van handelsoverschot

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.

18 uur geleden
Elon Musk kondigt ambitieuze plannen aan voor maken eigen chips

AUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.

19 uur geleden
Aanklagers: Musk moedigde deepfakes aan voor hogere waarde X

PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Moeder ChatGPT wil personeelsbestand verdubbelen, schrijft FT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.

1 dag geleden