Hongkong verdedigt 'terechte' veroordeling mediamagnaat Lai
HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.
De 78-jarige oprichter van de opgeheven pro-democratische krant Apple Daily kreeg deze week twintig jaar gevangenisstraf opgelegd voor het publiceren van opruiend materiaal en samenspanning met buitenlandse mogendheden. Dat leidde tot internationale kritiek, onder meer van de EU en de VS. Mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch sprak over "een verwoestende klap voor de persvrijheid in de stad".
Hongkong behoort sinds 1997 weer tot China, nadat het eerder een Britse kroonkolonie was. Het gebied kreeg na de overdracht een aparte status, maar de Chinese autoriteiten hebben hun greep op de stad steeds verder verstevigd.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - Caracas en Paramaribo halen de vriendschapsbanden aan en gaan nauwer samenwerken. Tijdens een staatsbezoek van waarnemend president Delcy Rodríguez van Venezuela aan Suriname zijn afspraken gemaakt over de gezamenlijke aanpak van onder meer onderwijs, toerisme, landbouw en de ontwikkeling van olie en gas. Dat maakten de Surinaamse president Jennifer Simons en haar Venezolaanse ambtsgenoot vrijdag bekend in Paramaribo.
42 minuten geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bij het Pentagon stilgestaan bij de aanslagen van 11 september 2001. "We weten 25 jaar na de aanslagen dat de wereld nooit meer zal terugkeren naar hoe het was op die prachtige en vredige dinsdagochtend", zei hij.
52 minuten geledenNEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
2 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
3 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
4 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
5 uur geleden