Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong steunt door virus getroffen economie met 'gratis geld'

Hongkong steunt door virus getroffen economie met 'gratis geld'

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Inwoners van Hongkong krijgen omgerekend bijna 1200 euro per persoon van de overheid. De maatregel is onderdeel van een pakket met stimuleringsmaatregelen. Die moeten de door het coronavirus getroffen economie ondersteunen. Macau en Singapore kondigden soortgelijke maatregelen aan.

De overheid in Hongkong hoopt de consumentenbestedingen aan te jagen door iedere meerderjarige, permanente inwoner 10.000 Hongkongse dollar (bijna 1200 euro) te schenken. Bijna twee miljoen inwoners hoeven geen inkomstenbelasting te betalen en bedrijven kunnen tegen een lage rente leningen tot 2 miljoen Hongkongse dollar afsluiten. Mede door die maatregelen heeft Hongkong voor het eerst in vijftien jaar een begrotingstekort. De Hongkongse economie staat niet alleen onder druk door de uitbraak van het coronavirus maar ook door de maatschappelijke onrust in de afgelopen maanden.

In Macau, net als Hongkong een speciale bestuurlijke regio van China, kondigde de regering aan om 252 miljoen euro aan waardebonnen (ongeveer 350 euro per inwoner) in de economie te pompen zodra de virusuitbraak achter de rug is. Singapore kondigde aan dat elke inwoner van 21 jaar of ouder tussen de 65 euro en 200 euro krijgt. De overheid wil vooral gezinnen steunen nu de economische groei terugloopt.

Meer uit Financieel

Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

8 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

11 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

13 uur geleden
Chocolade blijft voorlopig duur ondanks gedaalde cacaoprijzen

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.

15 uur geleden
Schiphol druk met terugbezorgen van koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.

16 uur geleden
Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie

ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.

17 uur geleden
Boeing wil vrijstelling van uitstootregel voor vrachttoestel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.

1 dag geleden