Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong steunt door virus getroffen economie met 'gratis geld'

Hongkong steunt door virus getroffen economie met 'gratis geld'

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Inwoners van Hongkong krijgen omgerekend bijna 1200 euro per persoon van de overheid. De maatregel is onderdeel van een pakket met stimuleringsmaatregelen. Die moeten de door het coronavirus getroffen economie ondersteunen. Macau en Singapore kondigden soortgelijke maatregelen aan.

De overheid in Hongkong hoopt de consumentenbestedingen aan te jagen door iedere meerderjarige, permanente inwoner 10.000 Hongkongse dollar (bijna 1200 euro) te schenken. Bijna twee miljoen inwoners hoeven geen inkomstenbelasting te betalen en bedrijven kunnen tegen een lage rente leningen tot 2 miljoen Hongkongse dollar afsluiten. Mede door die maatregelen heeft Hongkong voor het eerst in vijftien jaar een begrotingstekort. De Hongkongse economie staat niet alleen onder druk door de uitbraak van het coronavirus maar ook door de maatschappelijke onrust in de afgelopen maanden.

In Macau, net als Hongkong een speciale bestuurlijke regio van China, kondigde de regering aan om 252 miljoen euro aan waardebonnen (ongeveer 350 euro per inwoner) in de economie te pompen zodra de virusuitbraak achter de rug is. Singapore kondigde aan dat elke inwoner van 21 jaar of ouder tussen de 65 euro en 200 euro krijgt. De overheid wil vooral gezinnen steunen nu de economische groei terugloopt.

Meer uit Financieel

Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

15 minuten geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

46 minuten geleden
Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

1 uur geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

1 uur geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

2 uur geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

2 uur geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

2 uur geleden