Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong sluit meer grensovergangen vanwege virus

Hongkong sluit meer grensovergangen vanwege virus

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Hongkong sluiten de meeste grensovergangen met de rest van China. Dat maakte de hoogste bestuurder van de metropool, Carrie Lam, bekend. Zij stond volgens lokale media onder grote druk om met meer maatregelen te komen om verspreiding van het virus tegen te gaan.

Lam maakte volgens de krant South China Morning Post bekend dat belangrijke grensposten bij Lo Wu en Lok Ma Chau worden gesloten. Alleen de grensovergangen bij Shenzhen Bay en de enorme Hongkong-Zhuhai-Macau-brug blijven open, evenals de internationale luchthaven.

De autoriteiten in de metropool, die een speciale status heeft binnen China, zien af van een volledige sluiting van de grens, zoals stakend medisch personeel maandag eiste. De overheid stelde eerder dat zo'n maatregel schadelijk zou zijn voor de economie en indruist tegen het advies van de Wereldgezondheidsorganisatie.

Bestrijden

De medische vakbond HAEA meldt dat zo'n 2400 leden maandag meededen aan acties om een sluiting van de grens af te dwingen. "Als de grens niet volledig wordt gesloten, hebben we straks niet genoeg personeel, beschermende apparatuur of isolatiekamers om een uitbraak te bestrijden", zei de voorzitter van de bond.

In Hongkong zijn tot dusver vijftien besmettingen met het nieuwe coronavirus gemeld. De medische autoriteiten waarschuwen dat patiënten de dupe kunnen worden van stakingen door personeel. Zo zouden operaties uitgesteld of afgeblazen moeten worden.

Hongkong werd zeventien jaar geleden ook zwaar getroffen door de SARS-epidemie. Toen overleden daar honderden patiënten.

Meer uit Gezond

RvS: hulpverleners illegaliteit blijven strafbaar na aanpassing

DEN HAAG (ANP) - Ook na het wijzigingsvoorstel om hulpverlening aan mensen in de illegaliteit uit te zonderen van strafbaarstelling, blijven hulpverleners mogelijk strafbaar. Dat zegt de Raad van State in een advies over het voorstel van asielminister David van Weel (VVD).

5 dagen geleden
Minder bijwerkingen gemeld, toezichthouders maken zich zorgen

DEN BOSCH/UTRECHT (ANP) - De toezichthouders voor medicijnen krijgen de laatste jaren steeds minder meldingen van mogelijke bijwerkingen. Het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) en bijwerkingencentrum Lareb maken zich daar zorgen over. Als er minder meldingen komen, wordt het moeilijker om de veiligheid van middelen in de gaten te houden, zeggen ze.

5 dagen geleden
Ziekenhuizen willen dat kabinet met suikertaks komt tegen kwalen

UTRECHT (ANP) - Academische ziekenhuizen willen dat het volgende kabinet meer maatregelen neemt om te voorkomen dat mensen gezondheidsproblemen krijgen. Ze pleiten onder meer voor een "slimme suikertaks", waarbij de heffing op eten of drinken hoger wordt naarmate er meer suiker in zit. Dat moet mensen stimuleren om gezonder te leven.

1 week geleden
Rusland: EU-verbod op Russisch gas is 'volledig zelfdestructief'

MOSKOU (ANP/RTR) - De plannen van de Europese Unie om de invoer van vloeibaar aardgas (lng) uit Rusland te verbieden zijn "volledig zelfdestructief", gezien het gebrek aan gasreserves in Europa en het toenemende energieverbruik door kunstmatige intelligentie. Dat zei een woordvoerster van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag.

2 weken geleden
Aantal abortussen blijft ongeveer gelijk na forse toenames

DEN HAAG (ANP) - Na twee jaar van aanzienlijke toenames is het aantal abortussen in Nederland vorig jaar op hetzelfde relatief hoge niveau gebleven. In totaal werden 39.438 zwangerschappen afgebroken, zo maken jaarlijkse cijfers van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) duidelijk. Een opmerkelijke afname ten opzichte van een jaar eerder ziet de inspectie bij meisjes tot 15 jaar.

2 weken geleden
Artsenorganisatie vreest 'mokerslag' door bezuinigingen op zorg

AMSTERDAM (ANP) - De maatregelen die veel politieke partijen willen nemen om de zorgkosten minder snel te laten stijgen, leiden onder artsen en patiënten tot grote zorgen. "De lijst met pijnlijke ingrepen is bijna oneindig en een mokerslag voor de toegankelijkheid van de zorg", schrijft de organisatie Dokters van de Wereld donderdag in een "noodkreet" aan politieke leiders.

2 weken geleden
Studie: vleesconsumptie daalt licht naar laagste niveau in jaren

WAGENINGEN (ANP) - De hoeveelheid vlees die de gemiddelde Nederlander eet, is vorig jaar met ongeveer een halve kilo afgenomen en daarmee op het laagste niveau in twintig jaar gekomen. Onderzoekers van de universiteit van Wageningen hebben dat berekend op basis van statistieken over vleesverkoop en slachtingen. Ze houden de cijfers bij in opdracht van Wakker Dier. Die organisatie is blij dat de vleesconsumptie "langzaam maar gestaag" daalt.

2 weken geleden