Hongkong sluit diplomatiek bureau in Taiwan
TAIPEI (ANP/AFP) - Hongkong heeft een diplomatiek bureau in Taiwan gesloten. De reden is niet bekendgemaakt maar het is een volgende stap in de verslechterde relatie van Hongkong en Taiwan. Wel werd gezegd dat het niets te maken heeft met de stijging in het aantal coronagevallen in Taiwan.
Taiwan heeft een vergelijkbaar kantoor in Hongkong. De kantoren gelden als onofficiële consulaten. Het bureau van Hongkong in Taiwan werd in 2011 geopend toen er nog goed contact was.
De laatste jaren vertroebelde het contact doordat Taiwan openlijk de democratische beweging in Hongkong steunt. De autoriteiten in Hongkong hebben de demonstraties voor meer democratie met harde hand neergeslagen.
Taiwan hoort volgens China en Hongkong bij China, maar Taiwan zelf zegt een onafhankelijk en democratisch land te zijn. Taiwan verwelkomt mensen uit Hongkong die willen vertrekken vanwege de toenemende invloed van Beijing. Ook dat is tegen het zere been van de regering in Hongkong.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
45 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bedreigingen van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan het adres van de Hongaarse premier Viktor Orbán zijn voor de Europese Commissie "onaanvaardbaar". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Er mogen geen bedreigingen aan het adres van EU-lidstaten worden geuit en we zijn hierover actief in gesprek met alle betrokken partijen."
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil met Iran alleen een deal sluiten als het land zich onvoorwaardelijk overgeeft. Dat schrijft Trump in een bericht op Truth Social, waarin hij het land ook een "geweldige toekomst" in het vooruitzicht stelt.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney beloofde vrijdag de defensiesamenwerking en economische veiligheid met Tokio te versterken. Dat deed hij tijdens het Japanse deel van zijn rondreis door meerdere landen, die erop gericht is de afhankelijkheid van de Verenigde Staten te verminderen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De ondergrondse bunker van de voormalige Iraanse opperste leider ayatollah Ali Khamenei is vrijdagochtend door de Israëlische luchtmacht vernietigd, meldt het leger volgens The Times of Israel.
4 uur geleden