Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong extra alert na uitbraak longontsteking in China

Hongkong extra alert na uitbraak longontsteking in China

HONGKONG (ANP/AFP) - De directies van de ziekenhuizen in Hongkong hebben zaterdag om grotere waakzaamheid gevraagd nu de uitbraak van mysterieuze virale longontsteking op het vasteland van China zich verder verspreidt. De situatie wordt als ernstig gekarakteriseerd. Tot dusver is slechts duidelijk dat het niet om gewone influenza, vogelgriep of besmetting met een adenovirus gaat.

Het eerste besmettingsgeval werd op 24 december gemeld in Wuhan, een Centraal-Chinese stad met 11 miljoen inwoners. Inmiddels zijn 44 patiënten opgenomen. Volgens de waakhond van de Chinese gezondheidszorg is de toestand van elf van hen verontrustend. Er wordt inmiddels druk gespeculeerd dat het griepachtige SARS-virus de kop weer heeft opgestoken. Die ziekte kostte in 2002-2003 honderden mensen het leven.

De vrees drong ook door in Hongkong nadat een vrouw zich donderdag had gemeld voor behandeling van een infectie aan de luchtwegen. Ze was tijdens de kerstvakantie in Wuhan geweest en heeft mogelijk anderen aangestoken. De gezondheidsautoriteiten van de voormalige Britse kroonkolonie rapporteerden tot dusver acht verdachte gevallen. Vijf personen mochten na onderzoek naar huis, de drie anderen worden in quarantaine verpleegd.

Meer uit Buitenland

Naftogaz-baas Serhi Koretsky benoemd tot nieuwe premier Oekraïne

KYIV (ANP) - Het Oekraïense parlement heeft Naftogaz-baas Serhi Koretsky aangesteld als nieuwe premier. Eerder deze week stapte Joelia Svyrydenko op als premier, op aangeven van president Volodymyr Zelensky die uit is op een cultuurverandering in zijn kabinet.

22 minuten geleden
Franse president bedankt brandbestrijders in Fontainebleau

FONTAINEBLEAU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is naar Fontainebleau gegaan om brandbestrijders te bedanken die de bosbrand daar blussen. Die brak zondag uit en heeft ruim 2000 hectare bos verwoest. De brand is inmiddels onder controle.

25 minuten geleden
Netanyahu niet naar VS om uitstel uitvaart senator Graham

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal dit weekend niet afreizen naar de VS, zo maakte zijn kantoor bekend. Netanyahu zou daar de uitvaart van de onlangs overleden conservatieve senator Lindsey Graham bijwonen, maar die is uitgesteld tot het eind van de maand.

26 minuten geleden
Protesten in Oekraïne tegen ontslag minister Fedorov

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Op verschillende plekken in Oekraïne is protest uitgebroken over het ontslag van minister van Defensie Mychajlo Fedorov. Die bevestigde woensdag op te stappen, nadat eerder in verschillende media werd gesuggereerd dat president Volodymyr Zelensky uit was op zijn ontslag. Eerder stapte ook premier Joelia Svyrydenko op, op aangeven van Zelensky.

2 uur geleden
Iran zegt VS-doelen in Koeweit en Bahrein te hebben aangevallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Iraanse leger heeft bekendgemaakt dat het donderdag Amerikaanse militaire bases en faciliteiten in Koeweit en Bahrein heeft aangevallen met drones. De aanvallen waren een reactie op nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iran.

2 uur geleden
Zoektocht naar slachtoffers gezonken boot San Francisco gestopt

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Het zoeken naar vermisten na het kapseizen en zinken van een toeristenboot in de Baai van San Francisco is stopgezet. Er zijn volgens de autoriteiten waarschijnlijk vier doden gevallen. Het bootongeluk was dinsdag niet ver van het eiland Alcatraz. Er werd een slachtoffer gevonden dat snel overleed, drie vermisten worden verondersteld dood te zijn.

3 uur geleden
Leger VS meldt voltooiing van laatste reeks aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het centrale commando van het Amerikaanse leger, CENTCOM, meldt dat het leger de laatste reeks aanvallen op Iran heeft voltooid. De aanvallen werden uitgevoerd in opdracht van president Donald Trump.

8 uur geleden