Hongkong extra alert na uitbraak longontsteking in China
HONGKONG (ANP/AFP) - De directies van de ziekenhuizen in Hongkong hebben zaterdag om grotere waakzaamheid gevraagd nu de uitbraak van mysterieuze virale longontsteking op het vasteland van China zich verder verspreidt. De situatie wordt als ernstig gekarakteriseerd. Tot dusver is slechts duidelijk dat het niet om gewone influenza, vogelgriep of besmetting met een adenovirus gaat.
Het eerste besmettingsgeval werd op 24 december gemeld in Wuhan, een Centraal-Chinese stad met 11 miljoen inwoners. Inmiddels zijn 44 patiënten opgenomen. Volgens de waakhond van de Chinese gezondheidszorg is de toestand van elf van hen verontrustend. Er wordt inmiddels druk gespeculeerd dat het griepachtige SARS-virus de kop weer heeft opgestoken. Die ziekte kostte in 2002-2003 honderden mensen het leven.
De vrees drong ook door in Hongkong nadat een vrouw zich donderdag had gemeld voor behandeling van een infectie aan de luchtwegen. Ze was tijdens de kerstvakantie in Wuhan geweest en heeft mogelijk anderen aangestoken. De gezondheidsautoriteiten van de voormalige Britse kroonkolonie rapporteerden tot dusver acht verdachte gevallen. Vijf personen mochten na onderzoek naar huis, de drie anderen worden in quarantaine verpleegd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Het luchtafweersysteem werd ingeschakeld en inwoners werd geadviseerd schuilkelders op te zoeken.
5 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
7 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
2 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
2 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Meerdere ministers hebben de Britse premier Keir Starmer gevraagd op te stappen, melden Britse media. Volgens The Times hebben drie leden van het kabinet, onder wie de minister van Binnenlandse Zaken Shabana Mahmood, Starmer verteld dat hij zijn positie moet heroverwegen. Sky News schrijft dat de ministers hem dinsdag in een vergadering gaan vertellen dat "het spel voorbij is".
6 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de EU-sancties voor gewelddadige kolonisten afgedaan als het "moreel bankroet" van de Europese Unie. In een verklaring van zijn kantoor op X staat dat de Europeanen op deze manier de kolonisten op de Westelijke Jordaanoever gelijkstellen aan Hamas.
7 uur geleden