Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong extra alert na uitbraak longontsteking in China

Hongkong extra alert na uitbraak longontsteking in China

HONGKONG (ANP/AFP) - De directies van de ziekenhuizen in Hongkong hebben zaterdag om grotere waakzaamheid gevraagd nu de uitbraak van mysterieuze virale longontsteking op het vasteland van China zich verder verspreidt. De situatie wordt als ernstig gekarakteriseerd. Tot dusver is slechts duidelijk dat het niet om gewone influenza, vogelgriep of besmetting met een adenovirus gaat.

Het eerste besmettingsgeval werd op 24 december gemeld in Wuhan, een Centraal-Chinese stad met 11 miljoen inwoners. Inmiddels zijn 44 patiënten opgenomen. Volgens de waakhond van de Chinese gezondheidszorg is de toestand van elf van hen verontrustend. Er wordt inmiddels druk gespeculeerd dat het griepachtige SARS-virus de kop weer heeft opgestoken. Die ziekte kostte in 2002-2003 honderden mensen het leven.

De vrees drong ook door in Hongkong nadat een vrouw zich donderdag had gemeld voor behandeling van een infectie aan de luchtwegen. Ze was tijdens de kerstvakantie in Wuhan geweest en heeft mogelijk anderen aangestoken. De gezondheidsautoriteiten van de voormalige Britse kroonkolonie rapporteerden tot dusver acht verdachte gevallen. Vijf personen mochten na onderzoek naar huis, de drie anderen worden in quarantaine verpleegd.

Meer uit Buitenland

VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

38 minuten geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

1 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

1 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

2 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

3 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

3 uur geleden
Rusland wil inzet leger in buitenland bij vervolging Russen

MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Rusland wil het mogelijk maken om de krijgsmacht in te zetten om burgers te helpen die in het buitenland te maken krijgen met vervolging. Parlementsvoorzitter Vjatsjeslav Volodin zegt dat het voorstel versneld zal worden behandeld.

3 uur geleden