Hongkong blijft hotspot ondanks onrusten
HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Hongkong lijkt ondanks de aanhoudende protesten zijn status als toeristische trekpleister te behouden. De Aziatische stad zal dit jaar naar verwachting wederom afsluiten als populairste plaats voor internationale bezoekers, zo meldt marktonderzoeker Euromonitor vooruitlopend op publicatie van zijn jaarlijkse top 100.
In de lijst wordt gekeken naar bezoekers die langer dan 24 uur, maar korter dan een jaar, op de plaats van bestemming verblijven. Het gaat in totaal om 400 steden wereldwijd die langs de meetlat worden gelegd.
De ranglijst wordt gedomineerd door steden in Azië. Naast nummer 1 Hongkong staan nog eens 39 steden in Azië in de top 100, waarvan 4 in de top 5. De nummer twee positie lijkt weggelegd voor Bangkok, gevolgd door Macau en Singapore. Londen is naar verwachting de nummer vijf. Daarmee zakt de Britse hoofdstad twee plaatsen ten opzicht van vorig jaar. Dat komt vermoedelijk door brexitonzekerheden.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Het stelsel rondom het persoonsgebonden budget (pgb) waar mensen zelf hun zorg mee regelen, moet eenvoudiger. Dat staat in een knelpuntenbrief die de Sociale Verzekeringsbank (SVB) aan de Tweede Kamer heeft aangeboden. Budgethouders komen onbedoeld in de knel door een toename van administratieve lasten, stelt de SVB.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bijna een kwart miljoen jongeren wil meer uren werken dan zij nu contractueel doen. Daarbij wil meer dan tweederde van de werknemers jonger dan 30 jaar het liefst fulltime werken, terwijl ruim de helft dat daadwerkelijk doet. Dat meldt onderzoeksbureau Intelligence Group. Hierdoor blijft een jaarlijks arbeidspotentieel onder jongeren van bijna 120.000 voltijdsbanen onbenut.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse woning heeft dit jaar een gemiddelde WOZ-waarde van 439.000 euro. Dat is 10,3 procent hoger dan vorig jaar, toen de gemiddelde WOZ nog 398.000 euro bedroeg. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers hebben in het eerste kwartaal gemiddeld 2,2 procent meer omgezet dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De opbrengsten uit onlineverkoop stegen het sterkst.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - SpaceX steeg dinsdag voor de derde dag op rij op de aandelenbeurzen in New York. Het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk eindigde de handelsdag 4,8 procent hoger. Dat is een kleinere plus dan de afgelopen dagen. SpaceX werd vrijdag tijdens de grootste beursgang van een bedrijf ooit meer dan 19 procent meer waard en kreeg er maandag weer ruim 19 procent bij.
10 uur geledenÉVIAN (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben gesproken over het opzetten van een regeling voor "betrouwbare partners" voor geavanceerde AI-modellen. Dat melden ingewijden aan zakenkrant Financial Times.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran mag van de Verenigde Staten direct beginnen met de verkoop van olie en brandstof na het ondertekenen van de vredesdeal. Dat hebben de landen afgesproken, melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
12 uur geleden