Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong begint met massaal testen van inwoners op coronavirus

Hongkong begint met massaal testen van inwoners op coronavirus

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Hongkong testen inwoners sinds dinsdag op grote schaal op het coronavirus. Er vormden zich rijen bij testcentra in de metropool. Lokale media berichten dat in de eerste twee uur meer dan 10.000 mensen zo'n gratis test hebben ondergaan.

De testen zijn vrijwillig en er hebben zich al 593.000 mensen aangemeld, zo'n 8 procent van de bevolking. Het gaat onder meer om de hoogste bestuurder van de miljoenenstad, Carrie Lam, en ministers. Zij lieten zich volgens de krant South China Morning Post meteen op dinsdag testen om andere stadsgenoten aan te moedigen hetzelfde te doen.

Er klinkt ook kritiek op het project, dat wordt ondersteund door een medisch team uit China. Oppositieleden hebben gewaarschuwd dat DNA van inwoners van Hongkong in China kan belanden en volgens sommige experts zou het nuttiger zijn om vooral risicogroepen te testen op het virus.

Het stadsbestuur spreekt tegen dat monsters van inwoners naar China worden gebracht. Bestuurder Lam klaagde eerder dat tegenstanders van het grote testprogramma een gezondheidscrisis misbruiken om onrust te zaaien.

In de metropool, die een speciale status heeft binnen China, zijn tot dusver ruim 4800 besmettingen vastgesteld. Het virus begon daar in juli weer snel om zich heen te grijpen. De autoriteiten maakten toen op het hoogtepunt van die 'derde golf' melding van zo'n 150 nieuwe besmettingen per dag.

Meer uit Buitenland

Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

2 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

5 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

6 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

6 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

7 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

8 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

10 uur geleden