Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong begint met massaal testen van inwoners op coronavirus

Hongkong begint met massaal testen van inwoners op coronavirus

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Hongkong testen inwoners sinds dinsdag op grote schaal op het coronavirus. Er vormden zich rijen bij testcentra in de metropool. Lokale media berichten dat in de eerste twee uur meer dan 10.000 mensen zo'n gratis test hebben ondergaan.

De testen zijn vrijwillig en er hebben zich al 593.000 mensen aangemeld, zo'n 8 procent van de bevolking. Het gaat onder meer om de hoogste bestuurder van de miljoenenstad, Carrie Lam, en ministers. Zij lieten zich volgens de krant South China Morning Post meteen op dinsdag testen om andere stadsgenoten aan te moedigen hetzelfde te doen.

Er klinkt ook kritiek op het project, dat wordt ondersteund door een medisch team uit China. Oppositieleden hebben gewaarschuwd dat DNA van inwoners van Hongkong in China kan belanden en volgens sommige experts zou het nuttiger zijn om vooral risicogroepen te testen op het virus.

Het stadsbestuur spreekt tegen dat monsters van inwoners naar China worden gebracht. Bestuurder Lam klaagde eerder dat tegenstanders van het grote testprogramma een gezondheidscrisis misbruiken om onrust te zaaien.

In de metropool, die een speciale status heeft binnen China, zijn tot dusver ruim 4800 besmettingen vastgesteld. Het virus begon daar in juli weer snel om zich heen te grijpen. De autoriteiten maakten toen op het hoogtepunt van die 'derde golf' melding van zo'n 150 nieuwe besmettingen per dag.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

5 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

5 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

5 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

6 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

9 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

9 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

9 uur geleden