Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongkong begint met massaal testen van inwoners op coronavirus

Hongkong begint met massaal testen van inwoners op coronavirus

HONGKONG (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Hongkong testen inwoners sinds dinsdag op grote schaal op het coronavirus. Er vormden zich rijen bij testcentra in de metropool. Lokale media berichten dat in de eerste twee uur meer dan 10.000 mensen zo'n gratis test hebben ondergaan.

De testen zijn vrijwillig en er hebben zich al 593.000 mensen aangemeld, zo'n 8 procent van de bevolking. Het gaat onder meer om de hoogste bestuurder van de miljoenenstad, Carrie Lam, en ministers. Zij lieten zich volgens de krant South China Morning Post meteen op dinsdag testen om andere stadsgenoten aan te moedigen hetzelfde te doen.

Er klinkt ook kritiek op het project, dat wordt ondersteund door een medisch team uit China. Oppositieleden hebben gewaarschuwd dat DNA van inwoners van Hongkong in China kan belanden en volgens sommige experts zou het nuttiger zijn om vooral risicogroepen te testen op het virus.

Het stadsbestuur spreekt tegen dat monsters van inwoners naar China worden gebracht. Bestuurder Lam klaagde eerder dat tegenstanders van het grote testprogramma een gezondheidscrisis misbruiken om onrust te zaaien.

In de metropool, die een speciale status heeft binnen China, zijn tot dusver ruim 4800 besmettingen vastgesteld. Het virus begon daar in juli weer snel om zich heen te grijpen. De autoriteiten maakten toen op het hoogtepunt van die 'derde golf' melding van zo'n 150 nieuwe besmettingen per dag.

Meer uit Buitenland

Erdogan bereid te werken aan de-escalatie tussen Iran en VS

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft in een telefoongesprek zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gezegd dat Turkije bereid is te werken aan het wegnemen van de opgelopen spanningen tussen Iran en de VS. Erdogan wil "een faciliterende rol spelen voor de-escalatie" tussen de landen.

1 uur geleden
Lecornu drukt weer begroting door zonder stemming in parlement

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de begroting voor 2026 doorgedrukt. Het is de derde keer in korte tijd dat hij een grondwetsartikel gebruikt om een stemming in het parlement over de begroting te omzeilen. Dit is volgens Franse media de laatste stap voor de definitieve goedkeuring, vermoedelijk aanstaande maandag.

1 uur geleden
Trump omschrijft doodgeschoten Alex Pretti als oproerkraaier

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op Alex Pretti, die in Minneapolis is doodgeschoten door federale agenten. Pretti was een "oproerkraaier en misschien wel een opstandeling", aldus Trump op Truth Social.

2 uur geleden
Oekraïne meldt beschieting door één raket en honderd drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft volgens de Oekraïense luchtmacht Oekraïne in de nacht van donderdag op vrijdag beschoten met één raket en ruim honderd drones. De melding volgt op berichten van de Amerikaanse president Donald Trump dat Rusland een week zou afzien van luchtaanvallen omdat het zo extreem koud is in het land.

2 uur geleden
NYT: Trump overweegt opties voor mogelijke aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de afgelopen dagen een uitgebreide lijst ontvangen met mogelijke militaire opties voor een aanval tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op basis van anonieme bronnen. Een eventuele interventie zou twee doelen moeten dienen: schade toebrengen aan de nucleaire infrastructuur en raketinstallaties van het land of de positie van het islamitische regime verzwakken.

6 uur geleden
Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

9 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

9 uur geleden