'Hongerige' Weghorst was nog niet klaar met Premier League
MANCHESTER (ANP) - Wout Weghorst was nog niet klaar met de Premier League. "Mijn eerste periode in Engeland is niet goed verlopen. Ik ben hongerig", zegt de Oranje-international, die woensdag kan debuteren voor Manchester United in het competitieduel met Crystal Palace.
Weghorst werd vorige week op huurbasis overgenomen van Burnley, de Engelse club die hem het afgelopen halfjaar verhuurde aan het Turkse Besiktas. Het seizoen ervoor had de spits uit Borne met slechts twee doelpunten in twintig duels de degradatie van Burnley niet kunnen voorkomen. In Turkije ging het een stuk beter met acht treffers in zestien wedstrijden, terwijl hij tussendoor bij Oranje twee keer scoorde in een memorabel en uiteindelijk verloren WK-duel met Argentinië.
"Het was nog niet klaar voor mij", vertelt Weghorst op de website van zijn nieuwe club over zijn eerste kennismaking bij Burnley met de Premier League. "Ik wil mezelf laten zien en het team helpen. Het gaat goed met Manchester United de laatste maanden. Ik ga alles geven en hoop onderdeel te zijn van de succesvolle weg die we zijn ingeslagen."
Scoren
Leveren, heette het bij bondscoach Louis van Gaal. Voor Weghorst draait dat met name om doelpunten. "Natuurlijk, ik wil scoren. Ik ben een aanvaller en ik denk dat elke aanvaller leeft om doelpunten te maken. Dat is waar je de hele week voor werkt, om het in wedstrijden te laten zien."
Manchester United staat vierde op de ranglijst en versloeg zaterdag, met Weghorst nog op de tribune, stadgenoot Manchester City met 2-1. Daardoor won de ploeg van coach Erik ten Hag in alle competities samen al negen duels op rij.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
49 minuten geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
2 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
8 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
22 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
23 uur geleden