'Hongerige' Weghorst was nog niet klaar met Premier League
MANCHESTER (ANP) - Wout Weghorst was nog niet klaar met de Premier League. "Mijn eerste periode in Engeland is niet goed verlopen. Ik ben hongerig", zegt de Oranje-international, die woensdag kan debuteren voor Manchester United in het competitieduel met Crystal Palace.
Weghorst werd vorige week op huurbasis overgenomen van Burnley, de Engelse club die hem het afgelopen halfjaar verhuurde aan het Turkse Besiktas. Het seizoen ervoor had de spits uit Borne met slechts twee doelpunten in twintig duels de degradatie van Burnley niet kunnen voorkomen. In Turkije ging het een stuk beter met acht treffers in zestien wedstrijden, terwijl hij tussendoor bij Oranje twee keer scoorde in een memorabel en uiteindelijk verloren WK-duel met Argentiniƫ.
"Het was nog niet klaar voor mij", vertelt Weghorst op de website van zijn nieuwe club over zijn eerste kennismaking bij Burnley met de Premier League. "Ik wil mezelf laten zien en het team helpen. Het gaat goed met Manchester United de laatste maanden. Ik ga alles geven en hoop onderdeel te zijn van de succesvolle weg die we zijn ingeslagen."
Scoren
Leveren, heette het bij bondscoach Louis van Gaal. Voor Weghorst draait dat met name om doelpunten. "Natuurlijk, ik wil scoren. Ik ben een aanvaller en ik denk dat elke aanvaller leeft om doelpunten te maken. Dat is waar je de hele week voor werkt, om het in wedstrijden te laten zien."
Manchester United staat vierde op de ranglijst en versloeg zaterdag, met Weghorst nog op de tribune, stadgenoot Manchester City met 2-1. Daardoor won de ploeg van coach Erik ten Hag in alle competities samen al negen duels op rij.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
4 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
11 uur geleden