Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongerige Pogacar wil ook Amstel Gold Race winnen

Hongerige Pogacar wil ook Amstel Gold Race winnen

VALKENBURG (ANP) - Tadej Pogacar gaat zondag als grote favoriet van start voor de Amstel Gold Race. "Mijn voorjaar is al geslaagd", zei de Sloveense wielrenner die twee weken geleden met veel machtsvertoon de Ronde van Vlaanderen op zijn naam schreef. "Maar ik ben nog steeds heel hongerig."

De 24-jarige Pogacar neemt voor de tweede keer deel aan de klassieker over de Limburgse heuvels. Vier jaar geleden haalde de tweevoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk de finish niet. "Ik heb het gevoel dat het met mijn conditie nog wel goed zit", zei hij. "Ik wil dit tot Luik-Bastenaken-Luik vasthouden."

Pogacar moet afrekenen met Michal Kwiatkowski, de Poolse winnaar van vorig jaar. Ook Benoît Cosnefroy, Tiesj Benoot en Tom Pidcock zien kansen voor een goede eindklassering. Mathieu van der Poel en Wout van Aert doen niet mee aan de Amstel Gold Race.

Cosnefroy legt zich niet neer bij de winst voor Pogacar. "Als Van der Poel, Van Aert en Pogacar alle drie meedoen, dan is de kans groot dat één van hen wint", zei de Fransman. "Maar als er maar een renner van 'De Grote Drie' van het voorjaar meedoet, dan is hij zeker te verslaan."

Meer uit Sport

Ronhaar naast het podium op EK veldrijden, tweede titel Aerts

MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.

31 minuten geleden
Tennisser Alcaraz begint ATP Finals met zege op De Minaur

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de openingswedstrijd bij de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 22-jarige Spanjaard versloeg de mondiale nummer 7 Alex de Minaur in twee sets: 7-6 (5) 6-2.

37 minuten geleden
Verstappen start vanuit pitstraat in Brazilië na vervanging motor

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf plek 16, maar vanuit de pitstraat. Zijn team Red Bull heeft er na een teleurstellende kwalificatie voor gekozen veel onderdelen van de auto te vervangen, waaronder de motor. Dat bevestigt autosportfederatie FIA.

1 uur geleden
Italiaan Bezzecchi boekt tweede zege van MotoGP-seizoen

PORTIMÃO (ANP) - MotoGP-coureur Marco Bezzecchi heeft in de Grote Prijs van Portugal zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De van poleposition vertrokken Italiaan domineerde de race en finishte met enkele seconden voor nummer 2 Álex Márquez uit Spanje. Diens landgenoot Pedro Acosta werd derde.

1 uur geleden
Veijer grijpt in Portugal net naast eerste zege in Moto2

PORTIMÃO (ANP) - Collin Veijer heeft in de Grote Prijs van Portugal net naast zijn eerste zege in de Moto2 gegrepen. De als derde gestarte Nederlander reed lang aan kop, maar werd drie ronden voor het einde ingehaald door kampioenschapsleider Diogo Moreira. Zijn tweede plaats betekende wel zijn eerste podiumplek in de raceklasse.

3 uur geleden
Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

7 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

19 uur geleden