Hongerige Pogacar wil ook Amstel Gold Race winnen
VALKENBURG (ANP) - Tadej Pogacar gaat zondag als grote favoriet van start voor de Amstel Gold Race. "Mijn voorjaar is al geslaagd", zei de Sloveense wielrenner die twee weken geleden met veel machtsvertoon de Ronde van Vlaanderen op zijn naam schreef. "Maar ik ben nog steeds heel hongerig."
De 24-jarige Pogacar neemt voor de tweede keer deel aan de klassieker over de Limburgse heuvels. Vier jaar geleden haalde de tweevoudig winnaar van de Ronde van Frankrijk de finish niet. "Ik heb het gevoel dat het met mijn conditie nog wel goed zit", zei hij. "Ik wil dit tot Luik-Bastenaken-Luik vasthouden."
Pogacar moet afrekenen met Michal Kwiatkowski, de Poolse winnaar van vorig jaar. Ook Benoît Cosnefroy, Tiesj Benoot en Tom Pidcock zien kansen voor een goede eindklassering. Mathieu van der Poel en Wout van Aert doen niet mee aan de Amstel Gold Race.
Cosnefroy legt zich niet neer bij de winst voor Pogacar. "Als Van der Poel, Van Aert en Pogacar alle drie meedoen, dan is de kans groot dat één van hen wint", zei de Fransman. "Maar als er maar een renner van 'De Grote Drie' van het voorjaar meedoet, dan is hij zeker te verslaan."
Meer uit Sport
MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
39 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
10 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
15 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geleden