Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Honger in de wereld neemt verder toe, waarschuwen VN en partners

Honger in de wereld neemt verder toe, waarschuwen VN en partners

NEW YORK (ANP/AFP) - De honger in de wereld nam ook vorig jaar weer toe. De Verenigde Naties en andere internationale organisaties waarschuwen dat 282 miljoen mensen te maken hadden met acute voedselonzekerheid, een toename van 24 miljoen mensen ten opzichte van een jaar eerder.

In een jaarlijks rapport over voedselcrises in de wereld worden conflicten, extreem weer en economische problemen omschreven als belangrijkste redenen dat mensen honger lijden. Sinds 2016 is het aantal mensen dat te maken heeft met ernstige voedselonzekerheid toegenomen van 108 miljoen naar 282 miljoen, zegt een bestuurder van de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties.

In landen als de Democratische Republiek Congo, Nigeria, Afghanistan, Jemen, Syrië en Ethiopië is sprake van voedselcrises die zich al jaren voortslepen. Ook in conflictengebieden als de Gazastrook wordt de situatie gezien als zeer alarmerend. In dat geïsoleerde kustgebied zitten veel burgers vast terwijl Israël op grote schaal aanvallen uitvoert.

Een wereld vol welvaart

Met acute voedselonzekerheid wordt bedoeld dat het leven en levensonderhoud van mensen in gevaar komt doordat ze niet genoeg te eten hebben. De grootschalige voedseltekorten leiden tot verontwaardigde reacties. "In een wereld vol welvaart, verhongeren er kinderen", schrijft VN-topman António Guterres in het voorwoord.

Er staat ook goed nieuws in het rapport. In zeventien landen verbeterde de situatie, waaronder ook in Oekraïne. De VN zegt dat verdere vooruitgang in 2024 ook zal afhangen van het verloop van conflicten. Op sommige plekken, zoals in Gaza en Soedan, kan de situatie snel verbeteren als weer humanitaire hulp naar geïsoleerde gebieden gestuurd kan worden.

Meer uit Buitenland

NAVO-chef Rutte bezoekt Trump volgende week

BRUSSEL (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte gaat volgende week op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump, meldt The Wall Street Journal op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Astronauten begonnen aan eerste reis naar maan sinds 1972

CAPE CANAVERAL (ANP) - Vier astronauten zijn begonnen aan hun vlucht naar de maan. Het is de eerste keer sinds december 1972 dat mensen richting het hemellichaam vliegen. De draagraket voor de missie Artemis II steeg in de nacht van woensdag op donderdag op vanaf ruimtebasis Cape Canaveral in de Amerikaanse staat Florida.

1 uur geleden
VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

3 uur geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

4 uur geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

5 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

5 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

5 uur geleden