Honger door lockdown in Myanmar: 'mensen eten ratten en slangen'
RANGOON (ANP/RTR) - De lockdown tegen het coronavirus in de stad Rangoon in Myanmar leidt tot honger en armoede. Het sluiten van onder andere de markten in de grootste stad van het land heeft ertoe geleid dat honderdduizenden mensen geen werk meer hebben.
Myanmar kampt met een van de ergste uitbraken van het coronavirus in Zuidoost-Azië. Daarom geldt sinds september een nieuwe lockdown in Rangoon, de 'commerciële hoofdstad'. Het werk in de belangrijkste sectoren, zoals de kledingindustrie en toerisme, ligt stil. Honderdduizenden mensen zitten zonder inkomen en krijgen weinig steun van de overheid.
"Mensen eten ratten en slangen. Zonder inkomen hebben zij niets anders om hun kinderen mee te voeden", zegt een marktkoopvrouw. In maart moest zij haar kraam al een keer sluiten en nu zit ze opnieuw zonder werk. De regering heeft arme huishoudens een eenmalig voedselpakket en drie geldsubsidies van 15 dollar (ongeveer 12,50 euro) aangeboden, maar veel gezinnen vinden dat onvoldoende.
Volgens de Wereldbank zal armoede in de regio's Oost-Azië en de Stille Oceaan voor het eerst in twintig jaar toenemen door de gevolgen van de coronapandemie. Zo'n 38 miljoen mensen zullen daar in armoede blijven leven of er opnieuw in terecht komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
2 uur geledenBAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.
5 uur geledenBAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.
8 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.
10 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.
11 uur geleden