Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije ziet liever Roemeen dan Rutte als NAVO-topman

Hongarije ziet liever Roemeen dan Rutte als NAVO-topman

BOEDAPEST (ANP) - Hongarije ziet liever de Roemeense president dan Mark Rutte als nieuwe topman van de NAVO. De Hongaarse regering steunt ook daarom de kandidatuur van Rutte voor het NAVO-leiderschap niet, benadrukt de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Peter Szijjarto.

"Volledig vertrouwen is een essentiële vereiste in het bondgenootschap, zei Szijjarto. De Nederlandse leider zou in het verleden echter hebben gesproken over het "op de knieën dwingen" van Hongarije, benadrukte de bewindsman. Hij zei verder dat in de NAVO "je zelfs voor elkaar moet sterven, dus het moet geleid worden door iemand die we 100 procent kunnen vertrouwen".

Szijjarto verwelkomde de kandidatuur van de Roemeense president Klaus Iohannis, ondanks diens "anti-Hongaarse" houding, melden Hongaarse media. Hij merkte op dat veel gepraat wordt over het versterken van de oostflank van de alliantie, maar "het komt bij niemand op dat als er een dreiging uit het oosten komt, de secretaris-generaal ook uit het oosten kan komen".

Meer uit Binnenland

Gasdossier tijdelijk bij gedeputeerde Top na vertrek collega

GRONINGEN (ANP) - De Groningse gedeputeerde Susan Top krijgt voorlopig de kwesties rond gaswinning en mijnbouw weer onder haar hoede, nu haar collega Karin Dekker (GroenLinks) haar functie heeft neergelegd. De partijloze Top, oud-secretaris van het Groninger Gasberaad, beheerde die portefeuille ook in het vorig jaar gevallen college.

33 minuten geleden
D66 en CDA willen spreidingswet houden, stikstofdoel blijft 2035

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA willen onder meer de spreidingswet behouden, een tijdelijke verblijfsvergunning voor drie jaar invoeren en twee asielstatussen invoeren. Verder worden de laatste stikstofdoelen wat de partijen betreft nog steeds in 2035 gehaald. Dat staat in hun gezamenlijke formatiestuk, dat zij dinsdagmiddag publiceerden.

47 minuten geleden
Politie gaat weer mensen opsporen die de cel in moeten

DEN HAAG (ANP) - De politie gaat weer achter mensen aan die de cel in moeten, maar hun straf ontlopen. Sinds maart vorig jaar werden deze arrestanten "niet actief opgespoord" vanwege krapte in de gevangenissen, maar demissionair staatssecretaris Arno Rutte (Justitie, VVD) schort die maatregel op. Dat meldt hij in een brief aan de Tweede Kamer.

58 minuten geleden
Zomergasten stopt na 37 jaar om bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Het VPRO-programma Zomergasten gaat stoppen. Dat heeft de omroep dinsdag gemeld. In een persbericht laat de VPRO weten dat de NPO ervoor heeft gekozen Zomergasten "in zijn huidige vorm na 2026 niet meer voort te zetten". Een woordvoerder laat weten dat het nu niet bekend is of het programma in een andere vorm voortgezet kan worden.

1 uur geleden
Rechters geven drugskoeriers Schiphol lagere straffen uit protest

HAARLEM (ANP) - Drugssmokkelaars die op Schiphol worden betrapt, krijgen voortaan een lagere straf dan ze volgens de landelijke regels zouden moeten krijgen. De rechtbank in Haarlem vindt dat de koeriers naar verhouding "te zwaar gestraft worden", vergeleken met de kopstukken.

2 uur geleden
Celstraf van 6 jaar en tbs voor houden van jongen als 'seksslaaf'

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft dinsdag de 60-jarige Roelof E. uit Amersfoort veroordeeld tot zes jaar cel en tbs met dwangverpleging voor seksuele uitbuiting van een minderjarige jongen. De straf is conform de eis van het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
NVJ stuurt opnieuw brief over journalisten in Gaza

AMSTERDAM (ANP) - De belangenorganisaties Free Press Unlimited (FPU) en de Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) hebben opnieuw een brief gestuurd om aandacht te vragen voor de journalisten in Gaza. De brief is gericht aan demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel, melden de organisaties. Ze roepen de minister onder meer op om zich uit te spreken tegen doelgerichte lastercampagnes tegen Palestijnse journalisten en in gesprek te gaan met de Israëlische ambassadeur.

3 uur geleden