Hongarije wint in 100e minuut van Schotland in overschaduwd duel
STUTTGART (ANP) - Hongarije heeft op het EK gewonnen van Schotland na een doelpunt in de honderdste minuut: 1-0. Kevin Csoboth kroonde zich in de tiende minuut van de blessuretijd tot matchwinner. De Schotten zijn uitgeschakeld, Hongarije kan als beste nummer 3 nog door naar de achtste finales.
Het duel in Stuttgart werd ontsierd na een botsing in de tweede helft. De Hongaarse aanvaller Barnabás Varga bleef enkele minuten roerloos liggen op het gras. Al snel na de botsing zorgden toegesnelde medici en spelers er met doeken voor dat de behandeling van Varga niet zichtbaar was. Het was plots ijzig stil in Stuttgart.
Na enkele minuten ging Varga onder luid applaus per brancard van het veld. De 29-jarige Varga speelt voor de Hongaarse topclub Ferencváros.
Extra tijd
Door de lange behandeling werden er liefst tien minuten bijgetrokken en in de laatste tellen sloegen de Hongaren toe. Csoboth schoot de bal vanaf zo'n 10 meter binnen nadat Roland Sallai op de rechterflank was doorgekomen. Csoboth kon zijn geluk niet op, trok zijn shirt uit en vierde zijn goal met de uitgelaten Hongaarse fans. Het betekende het laatste winnende doelpunt op een EK ooit.
Schotland deed twaalf keer mee aan de groepsfase van een EK of een WK, maar haalde nog nooit de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
25 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
10 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
16 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
16 uur geleden