Hongarije wint in 100e minuut van Schotland in overschaduwd duel
STUTTGART (ANP) - Hongarije heeft op het EK gewonnen van Schotland na een doelpunt in de honderdste minuut: 1-0. Kevin Csoboth kroonde zich in de tiende minuut van de blessuretijd tot matchwinner. De Schotten zijn uitgeschakeld, Hongarije kan als beste nummer 3 nog door naar de achtste finales.
Het duel in Stuttgart werd ontsierd na een botsing in de tweede helft. De Hongaarse aanvaller Barnabás Varga bleef enkele minuten roerloos liggen op het gras. Al snel na de botsing zorgden toegesnelde medici en spelers er met doeken voor dat de behandeling van Varga niet zichtbaar was. Het was plots ijzig stil in Stuttgart.
Na enkele minuten ging Varga onder luid applaus per brancard van het veld. De 29-jarige Varga speelt voor de Hongaarse topclub Ferencváros.
Extra tijd
Door de lange behandeling werden er liefst tien minuten bijgetrokken en in de laatste tellen sloegen de Hongaren toe. Csoboth schoot de bal vanaf zo'n 10 meter binnen nadat Roland Sallai op de rechterflank was doorgekomen. Csoboth kon zijn geluk niet op, trok zijn shirt uit en vierde zijn goal met de uitgelaten Hongaarse fans. Het betekende het laatste winnende doelpunt op een EK ooit.
Schotland deed twaalf keer mee aan de groepsfase van een EK of een WK, maar haalde nog nooit de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
11 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
13 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
14 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
15 uur geleden