Hongarije wint in 100e minuut van Schotland in overschaduwd duel
STUTTGART (ANP) - Hongarije heeft op het EK gewonnen van Schotland na een doelpunt in de honderdste minuut: 1-0. Kevin Csoboth kroonde zich in de tiende minuut van de blessuretijd tot matchwinner. De Schotten zijn uitgeschakeld, Hongarije kan als beste nummer 3 nog door naar de achtste finales.
Het duel in Stuttgart werd ontsierd na een botsing in de tweede helft. De Hongaarse aanvaller Barnabás Varga bleef enkele minuten roerloos liggen op het gras. Al snel na de botsing zorgden toegesnelde medici en spelers er met doeken voor dat de behandeling van Varga niet zichtbaar was. Het was plots ijzig stil in Stuttgart.
Na enkele minuten ging Varga onder luid applaus per brancard van het veld. De 29-jarige Varga speelt voor de Hongaarse topclub Ferencváros.
Extra tijd
Door de lange behandeling werden er liefst tien minuten bijgetrokken en in de laatste tellen sloegen de Hongaren toe. Csoboth schoot de bal vanaf zo'n 10 meter binnen nadat Roland Sallai op de rechterflank was doorgekomen. Csoboth kon zijn geluk niet op, trok zijn shirt uit en vierde zijn goal met de uitgelaten Hongaarse fans. Het betekende het laatste winnende doelpunt op een EK ooit.
Schotland deed twaalf keer mee aan de groepsfase van een EK of een WK, maar haalde nog nooit de volgende ronde.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
19 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
5 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
8 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
20 uur geledenWHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.
21 uur geleden