Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hongarije werkt aan ban op adoptie door homostellen

Hongarije werkt aan ban op adoptie door homostellen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De conservatieve Hongaarse regering heeft wetgeving klaarliggen waardoor het voor homostellen vrijwel onmogelijk wordt kinderen te adopteren. Rechtengroeperingen spreken van een aanval op de LHBT-gemeenschap terwijl het vanwege de coronamaatregelen nauwelijks mogelijk is te protesteren.

De regering van premier Viktor Orban stelt ook een wetswijziging voor die vereist dat kinderen worden opgevoed met een "christelijke" interpretatie van de rol van meisjes en jongens. De regering zegt kinderrechten tijdens adoptie te willen benadrukken. Alleen getrouwde stellen komen in aanmerking voor adoptie in het land dat geen homohuwelijk toestaat. Alleenstaanden zouden alleen kinderen kunnen adopteren na toestemming van de minister die gaat over familiezaken.

De wetsvoorstellen werden dinsdagavond laat ingediend bij het parlement, dat wordt gedomineerd door Orbans nationalistische Fidesz-partij. De voorstellen gaan in tegen basale internationale en Europese mensenrechten, zegt de rechtergroep Hatter, die klaagt over de timing nu protesten vanwege corona niet worden toegestaan.

Hongarije stelde in mei al een verbod in op het veranderen van geslacht in identiteitsdocumenten. De Hongaren gaan begin 2022 naar de stembus. Ook in Polen speelde homofobie dit jaar een rol in verkiezingscampagnes.

Meer uit Buitenland

Rechter legt oud-president Bolsonaro huisarrest op

BRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro maandag huisarrest opgelegd omdat hij zich niet aan de voorwaarden hield die voor hem golden. Bolsonaro droeg al een enkelband en het was hem verboden sociale media te gebruiken. De oud-president staat terecht voor een poging tot staatsgreep eind 2022.

3 uur geleden
Canada dropt hulpgoederen boven Gaza

OTTAWA/GAZA-STAD (ANP/RTR) - Canada heeft hulpgoederen boven Gaza gedropt, maakte de regering van het land maandag bekend. Het gaat om zo'n 9800 kilo aan voedselhulp voor Palestijnen in het gebied.

3 uur geleden
Media: Israël wil hele Gazastrook bezetten

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël wil de hele Palestijnse Gazastrook innemen. Premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat er een besluit is genomen om het gebied volledig te bezetten. Ook komen er speciale militaire operaties in gebieden waar gijzelaars worden vastgehouden, melden Israëlische media zoals The Jerusalem Post.

13 uur geleden
Mogelijk foute opslag vuurwerk Tomorrowland, geen link met brand

ANTWERPEN (ANP) - Justitie in België onderzoekt mogelijke fouten bij de opslag van vuurwerk op het dancefestival Tomorrowland. Er is sprake van drie tekortkomingen, meldt de Vlaamse VRT. De zender benadrukt dat er geen verband lijkt te zijn met de grote brand die het hoofdpodium kort voor de opening in de as legde. Bij de brand ontplofte ook vuurwerk.

15 uur geleden
Wall Street herstelt licht na forse koersval, Tesla opent hoger

NEW YORK (ANP) - Tesla behoorde maandag tot de stijgers op de aandelenbeurzen in New York. De elektrische autofabrikant heeft topman Elon Musk een aandelenpakket ter waarde van 29 miljard dollar toegekend. Daarmee hoopt het bedrijf de rijkste man ter wereld langer bij Tesla aan de slag te houden. Het aandeel won 1,3 procent.

17 uur geleden
Denemarken eert Hans Christian Andersen op 150e sterfdag

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - Denemarken heeft maandag stilgestaan bij de 150e sterfdag van Hans Christian Andersen. Op veel plekken in het land werden gelijktijdig de kerklokken geluid op de wijze van door hem geschreven liederen, als eerbetoon aan de wereldberoemde sprookjesschrijver.

18 uur geleden
Kremlin vraagt om terughoudendheid in nucleaire dreigingen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft opgeroepen om terughoudend te zijn met nucleaire dreigementen. Woordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de nucleaire onderzeeërs die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag richting Rusland heeft gestuurd.

21 uur geleden